Ponpondan Angry Birds Yapımı

Ponpondan Angry Birds Yapımı

Ponpondan angry birds yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünebilir. Halbuki ponpon yapmayı bilenler için bu uygulamayı yapmak oldukça kolaydır. Angry birds yani kızgın kuşlar çocuklar tarafından çok sevildiği için onlara örülen kıyafetlerden, yapılan oyuncaklara kadar çoğu parçada bu kuşlar ve diğer karakterler kullanılmaktadır. Bu kızgın kuşları sadece çocuklar değil büyüklerde çok sevmektedir. Eğer siz de kızgın kuşları seviyorsanız evde ponpon ile angry birds yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Ponpondan Nasıl Angry Birds Yapılır?

Ponpondan oyuncak yapımı son yıllarda en çok uygulanan kendin yap çalışmalarından birisidir. Rengarenk ponponlar ile yapılan oyuncakları çocuklar severek oynadığı gibi bunlar odaları için de sevimli bir dekor ürünü olmaktadır. Siz de çocuğunuz için ipten güzel bir oyuncak yapmak isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra hemen uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kırmızı, sarı, mavi, yeşil, siyah ve beyaz yün ip
 • Ponpon yapmak için dikdörtgen bir kağıt parçası
 • Makas
 • Burun için minik keçe topları
 • Göz ve kaşlar için keçe
 • Yapıştırıcı

Ponpondan Angry Birds Yapımı

Ponpondan angry birds yapmak için bu kuşların orijinal renklerini kullanabilir ya da bunları farklı renklerde de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde başka çalışmalardan kalan ipler varsa bunları da kızgın kuş yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Ponpon yapmayı bilmiyorsanız, çatal ile nasıl ponpon yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımını anlatmaya geçebiliriz.

 • Kırmızı renkli kızgın kuşu yapmak için kartona kırmızı ipi dolayarak ponponu yapın. Bu ponponun dolgun olması gerekiyor. Bu nedenle ipi kartona sıkı bir şekilde ve fazla sarmalısınız.
 • Ponponu yaptıktan sonra keçe ile kuşun gözlerini ve kaşlarını yapın. Kaşların çatık olması gerekiyor.
 • Keçe ile yaptığınız gözleri ve kaşları yerlerine yapıştırın. İsterseniz kaşları ve gözleri dikerek de yerlerine sabitleyebilirsiniz.
 • Son olarak minik keçe topunu da yerine yapıştırarak angry birds yapımını tamamlayabilirsiniz.
 • Diğer kızgın kuş karakterlerini yapmak isterseniz uygun renkteki ipleri ve keçeleri kullanarak onları da aynı şekilde yapabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çocuğunuz için çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. İsterseniz kuşlara oyuncak göz takabilirsiniz fakat çocuğunuz küçükse gözleri keçe ile yapmanız daha iyi olacaktır. Ponpondan angry birds yapımı hakkında kolay bir çalışma arıyorsanız aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Ponpondan Angry Birds
Ponpondan Angry Birds

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir