Eva Kağıdı ile Kalem Süsü Yapımı

Eva Kağıdı ile Kalem Süsü Yapımı

Eva kağıdı ile kalem süsü yapımı evde yapabileceğiniz en kolay kendin yap çalışmalarından birisidir. Günümüzde evde hobi ya da ek gelir elde etmek için tasarım çalışması yapanların sayısı oldukça fazladır. Bu tür çalışmalarda çoğunlukla keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Eğer daha önceden bu malzemelerle çalışma yapmadıysanız kolay tasarımlar yaparak işe başlayabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz eva ile kalem süsü yapımı da bu kolay çalışmalara güzel bir örnektir. Çocuğunuz varsa ona eva ile güzel bir kalem süsü yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıdadır.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eva Kağıdı ile Kalem Süsü Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Oyun hamuru kalıbı ya da kurabiye kalıbı
  • Kalem
  • Makas

Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde düz ya da desenli her çeşit eva kağıdını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eva Kağıdı ile Nasıl Kalem Süsü Yapılır?

Eva kağıdı ile kalem süsü yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Bu çalışmayı yapmak için yıldız, kalp ya da çiçek şeklindeki kalıpları kullanabilir ya da kendiniz evanın üzerine başka figürler çizebilirsiniz.

  • Eva kağıdının arkasını çevirin ve buraya kalıbı yerleştirdikten sonra kalem ile etrafından geçin.
  • Daha sonra makas ile dikkatli bir şekilde keserek şekli çıkarın.
  • Şekli oluşturduktan sonra bunun üzerine makas ile enlemesine iki tane kesik yapın.
  • Kalemi bu kesiklerden geçirerek süsü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel kalem süsleri yapmanız mümkün. İsterseniz bu çalışmayı evde çocuğunuzla birlikte de yapabilirsiniz. Aynı uygulama eva yerine keçe ya da fon kartonu kullanılarak da yapılabilir. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz desenli eva kağıdı kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva, keçe ya da fon kartonu gibi malzemeler varsa bunları kalem süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuz okula gitmiyorsa onun boya kalemlerini süslemek için de bu uygulamayı yapabilirsiniz. Çalışmayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız eva kağıdı ile kalem süsü yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Eva Kağıdı ile Kalem Süsü
Eva Kağıdı ile Kalem Süsü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir