Karton ile Nasıl Ponpon Yapılır?

Karton ile Nasıl Ponpon Yapılır-1

Karton ile nasıl ponpon yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra evde çok güzel ponponlar yapabilirsiniz. Ponpon süsleme yapmak için kullanılan bir aksesuardır. Yün ve kumaş gibi farklı malzemelerden yapılan birçok ponpon çeşidi bulunmaktadır. Bizim bugünkü konumuz yün ip ile karton yapmak. İp ile karton yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ponpon yapmak için kullanılan malzemeye göre değişebilir. Ponpon yapımında en çok kullanılan malzemelerden birisi de kartondur. Siz de evde karton ile ponpon yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Karton ile Nasıl Ponpon Yapılır?

Kartondan ponpon yapmak çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes bunu rahatlıkla evde yapabilir. Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel ponponlar yapabilirsiniz. Aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir ip
  • Karton
  • Pergel
  • Kurşun kalem
  • Makas

Ponpon yapmak için özel olarak ip almanıza gerek yok. Elinizdeki her türlü yün ipi ponpon yapımında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kartondan Ponpon Yapımı

Kısa sürede çok güzel bir ponpon yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak kartonun üzerine pergel ile çay tabağı büyüklüğünde bir daire çizin. Bunun içine de biraz daha küçük bir daire daha yapın. Daha sonra ortadaki küçük daireyi makas ile keserek çıkarın. Bu şekilde ponpon yapacağınız karton halkayı hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada iki karton halkayı birleştirin ve ipi bunların üzerine sıkı bir şekilde sarmaya başlayın. Bunu yaparken başlangıç yerinden biraz pay bırakın. Güzel bir ponpon yapmak isterseniz ipi halkanın üzerine birkaç kat sarmalısınız.
  • İpi sarmayı bitirdikten sonra makas ile ucunu kesin. Sonrasında makası kartonun kenarına sokun ve bu şekilde güzelce kesin.
  • İpi kartonun ortasındaki boşluktan geçirerek çıkardıktan sonra iki ucunu birbirine sıkıca düğümleyin.
  • Son olarak çıkıntıları da makas ile keserek düzelterek ponpon yapımını tamamlayın.

Bu kolay yöntem sayesinde ilk denemenizde bile çok güzel bir ponpon yapabilirsiniz. Uygulamayı evde yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, karton ile ponpon yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Hazırda karton yoksa elde ponpon nasıl yapılır? yazımıza göz atarak farklı bir yöntem deneyebilirsiniz.

Karton ile Ponpon Yapımı
Karton ile Ponpon Yapımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir