Ponpondan Cupcake Yapımı

Ponpodan Cupcake Yapımı

Ponpondan cupcake yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Örgü örmeyi biliyorsanız büyük ihtimalle elinizde artık ipler vardır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmayı uygulayarak bu artık ipleri de atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Rengarenk ponponlar ev süslemesinde sıkça kullanılmaktadır. Normal günlerde ya da evinizde bir kutlama yapacağınız zaman ponponlarla çok güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Günümüzde ponponlarla oldukça dikkat çekici süsler yapılmaktadır. Siz de böyle bir süsleme yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Ponpondan Cupcake Yapımı

İpten cupcake süs yapmak için özel olarak ip almanıza gerek yok. Elinizde artık ipler varsa bunları uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra harika bir süsleme yapmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Kağıt cupcake kalıbı
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Ponpondan Nasıl Cupcake Yapılır?

Malzemeler hazır ise hemen cupcake yapımına geçebilirsiniz. Cupcake yapmak için kağıt kalıba sığacak büyüklükte bir ponpona ihtiyaç vardır. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız, halka ile nasıl ponpon yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Halka kullanarak yapacağınız ponpon cupcake kalıbına uygun boyutta olacaktır.

  • İlk olarak istediğiniz renkte bir yün ip kullanarak ponpon yapmakla işe başlamalısınız. Bunun güzel görünmesi için ipi ponpon yapmak için kullanacağınız objenin üzerine fazlaca sarmalısınız.
  • Sonraki aşamada yaptığınız ponponu kağıt kalıba yapıştırmanız gerekiyor. Bunu yapmak için kalıbın dibine ve yan taraflarına yapıştırıcı sürün ve ponponu bunun üzerine güzelce yerleştirin.
  • Yapıştırıcı kuruduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada cupcake’in üzerine kiraz ya da çilek görünümünde küçük bir ponpon yapmanız gerekiyor. Elinizde keçe topu varsa bunu da kullanmanız mümkün. Süsleme yapmak için kırmızı ya da turuncu renkli başka aksesuarlarda kullanılabilir.
  • Tüm bu aşamalardan sonra cupcake yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde çok güzel ponpondan cupcake süsler yaparak evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Yaptığınız bu süsleri üst taraflarından bir ipe geçirerek bunu istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz. Böyle rengarenk kek şeklindeki süsler mutfak ya da çocuk odasına çok yakışacaktır. Siz de evde ponpondan cupcake süs yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Ponpodan Cupcake
Ponpodan Cupcake

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir