Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan ev yapımı çocukların keyif alarak yapacakları bir el işi çalışmasıdır. Küçük çocukların yaptığı birçok etkinlikte tuvalet kağıdı rulosu kullanılmaktadır. Bu rulo şeklindeki kartonu boyamak, kesmek ve şekillendirmek kolay olduğu için çocukların kullanabileceği ideal bir malzemedir. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmayı çocuğunuzla birlikte evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Elinizde biten tuvalet kağıdı rulosu varsa bunu oyuncak ev yaparak değerlendirebilirsiniz. Gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan ev yapmak oldukça kolaydır. Beraber yapacağınız minik evle oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • İstediğiniz renkte guaj boya ( evi boyamak için )
 • Fırça
 • Desenli ya da düz fon kartonu
 • Yapıştırıcı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Ev Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunu istediğiniz bir renkte boyayın.
 • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra bunun üzerine makas yardımı ile küçük bir pencere açın. ( Açtığınız kapakları çıkarmadan dışa doğru açtırın. )
 • Sonraki aşamada fon kartonundan bir parça kesin ve bunun bir ucunu içe doğru kıvırarak külah şekline getirin. Bu çatı olacağı için külah tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafına geçecek boyutta olmalı.
 • Yaptığınız külahı rulonun üst tarafına yapışkan ile tutturun.
 • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan ev yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay uygulama sayesinde çocuğunuzla birlikte küçük, rengarenk evler yapabilirsiniz. İsterseniz bunun penceresine kartondan küçük figürler yaparak yapıştırabilirsiniz. Elinizde uygun boyutta el işi kağıdı varsa, tuvalet kağıdı rulosunun üzerini boyamak yerine bununla kaplayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Beraber yaptığınız bu sevimli evi çocuğunuzun odasında dekor ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan ev resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir. Aynı çalışmayı tuvalet kağıdı rulosu yerine istediğiniz renkte bir fon kartonu ile de yapmanız mümkün. Kartondan dikdörtgen bir parça kesip bunu rulo haline getirdikten sonra ek yerinden yapıştırabilir ve sonrasında buna çatı yaparak eve dönüştürebilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken renkli fon kartonu kullanacağınız için ayrıca boyamanıza da gerek kalmayacaktır.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir