Ponpondan Külah Süs Yapımı
Kendin Yap

Ponpondan Külah Süs Yapımı

Ponpondan külah süs yapımı sayesinde özel günlerde evinize dikkat çekici bir süsleme yapabilirsiniz. Rengarenk ip, kağıt ya da kumaşlarla yapılan ponponlar sevimli görünümleri ile farklı çalışmalarda kullanılmaktadır. Bu güzel ponponlar bebek ve çocuk odası süslemesinde de karşımıza sıkça çıkmaktadır. Biz de bugün size ponpon kullanarak yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Ponpon ve külah ile yapacağınız dondurma şeklindeki süslemeler sayesinde çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpondan Külah Süs Yapımı

Evde ponponla süsleme yapmak çok kolay ve eğlenceli bir uygulama olduğu için isteyen herkes bunu rahatlıkla deneyebilir. Elinizde artık yün ipler varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ponpon yapmak için istediğiniz renkte yün ip
  • Ponpon yapmak için uygun bir aparat
  • Külah için düz ya da desenli fon kartonu
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Ponpon yapmak için elinizde aparat yoksa bunu elde de yapabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, elde ponpon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ponpondan Nasıl Külah Süs Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak ponpon yapmakla işe başlamalısınız. Bu ponpon dondurma olacağı için biraz büyük ve dolgun olmalı.
  • Ponponu yaptıktan sonra fon kartonundan bir parçayı makas ile kesin. Bunun bir ucunu içe doğru kıvırarak külah şekline getirin. Yapacağınız bu külah ponponun sığacağı büyüklükte olmalı.
  • Ponpon ve külahı bu şekilde hazırladıktan sonra külahın iç kısmına yapıştırıcı sürün ve ponponu bunun üzerine yerleştirerek hafifçe bastırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra ponpondan külahlı süs yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel dondurma şeklinde süsler yapabilirsiniz. Bu süslerden istediğiniz kadar yapıp bunları bir ipe geçirerek dilediğiniz yere asabilirsiniz. Elinizde boş yumurta kolisi varsa bundan keseceğiniz parçayı da külah olarak kullanabilirsiniz. Yapacağınız rengarenk dondurma şeklindeki süsler bebek odası için sevimli bir dekor ürünü olabilir. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda ponponla külah süs yapımı hakkında ilham alabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Ponpondan Külah Süs
Ponpondan Külah Süs
Ponpondan Külah Süs-1
Ponpondan Külah Süs-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir