Deniz Kabuğu ile Saksı Süslemesi Yapımı

Deniz Kabuğu ile Saksı Süslemesi Yapımı

Deniz kabuğu ile saksı süslemesi yapımı evde keyif alarak uygulayacağınız bir kendin yap çalışmasıdır. Evde çiçek yetiştiriyorsanız bunun güzelliğine uygun bir saksı kullanarak harika bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Çoğumuz denize gittiğimizde bulduğumuz deniz kabuklarını toplayıp eve getiririz. Daha sonra da bunları bir kenarda unuturuz. Oysa ki deniz kabukları güzel görünümleri ile dekoratif süs yapımına son derece uygundur. Elinizde bir tane bile deniz kabuğu olsa bunu boyayarak güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu kabuklar aynı zamanda güzel bir kaplama malzemesi işlevi de görürler. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada deniz kabukları saksı süslemek için kullanılmış. Elinizde çok sayıda deniz kabuğu var ve bunları ne yapacağınıza karar veremiyorsanız, bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Deniz Kabuğu ile Saksı Süslemesi Yapımı

Deniz kabuğu ile saksı süslemek çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Bahçede, balonda ya da evinizin içinde çiçek saksısı varsa bunları daha şık bir görünüme kavuşturmak için deniz kabuklarından faydalanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane saksı
  • Saksını üzerini kaplamaya yetecek kadar deniz kabuğu
  • Yapıştırıcı

Uygulamayı yapmak için kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Elinizde yeterli sayıda deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden deniz kabuğu temin edebilirsiniz.

Deniz Kabuğu ile Saksı Nasıl Süslenir?

Uygulamayı rahat bir şekilde yapmak için kullanacağınız saksının yüzeyinin düz ve pürüzsüz olması gerekiyor. Malzemeler hazır ise hemen çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Deniz kabuklarından birini alın ve bunun alt tarafına yapıştırıcı sürdükten sonra saksının ağız kısmına güzelce yerleştirin. Elinizle hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Bu şekilde üstten alta doğru deniz kabuklarını dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Saksının yüzeyi tamamen kabuklarla kaplanana kadar uygulamayı yapmaya devam edin.
  • Saksının her yerini deniz kabukları ile kapladıktan sonra bunu istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken aynı boyda deniz kabuğu kullanırsanız işiniz daha kolay olacaktır. Saksıyı iyice kaplamak için deniz kabuklarını birbirinin üstüne doğru getirebilirsiniz. Bu çalışmayı büyük deniz kabukları ile yaparsanız ortaya güzel bir tasarım çıkacaktır. Bu kolay uygulama sayesinde düz çiçek saksılarını süsleyerek güzel bir dekor ürünü haline getirebilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda deniz kabuğu ile saksı süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz.

Deniz Kabuğu ile Saksı Süslemesi Resimli Anlatım
Deniz Kabuğu ile Saksı Süslemesi Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir