Deniz Kabuğu Nasıl Boyanır

Deniz kabuğu nasıl boyanır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda konu hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz. Son dönemlerde evde hobi çalışmaları yapanlar arasında taş ve deniz kabuğu boyaması oldukça popülerdir. Taş ve deniz kabuklarının üzerine çizilen desenler ve yapılan boyamalar oldukça dikkat çekicidir. Daha önceden böyle bir çalışma yapmamış olanlar, deniz kabuğu nasıl boyanır, bu tür uygulamalarda hangi boyalar kullanılır, deniz kabuğuna nasıl desen yapılır? gibi soruların cevabını merak edebilirler. Bu yazımızda tüm bu soruların cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Deniz Kabuğu Nasıl Boyanır?

Deniz kabuğu uygun boya ve fırça kullanılarak boyanabilir. Eğer deniz kabuğuna desen çizilecekse, dar alanları boyamak için ince uçlu kalemler kullanılabilir. Deniz kabuğunun önce bir tarafı boyanır ve bu boya kuruduktan sonra diğer tarafı çevrilerek boyama yapılır. Aksi halde henüz kurumayan boya dağılarak yapılan desen bozulabilir. Dikkatli bir çalışma sonucunda deniz kabuklarını boyayarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Nasıl Boyanır
Deniz Kabuğu Nasıl Boyanır

Deniz Kabuğu Boyamak için Hangi Boya Kullanılır?

Bu uygulamayı ilk kez yapacak olanlar, deniz kabuğu hangi boya ile boyanır? diye merak edebilirler. Deniz kabuklarını boyamak için istediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz. Eğer kabuğun üzerine desen yapacaksanız bu tür uygulamalar için porselen kalemi idealdir. Bu kalemlerin başta siyah, kırmızı ve mavi olmak üzere birçok farklı rengi bulunmaktadır. Yapacağınız tasarıma uygun boyalar kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Deniz Kabuğunun üzerine Nasıl Desen Yapılır?

Deniz kabuğunu düz olarak boyayabileceğiniz gibi isterseniz bunun üzerine desen de yapabilirsiniz. Çizim yapma yeteneğinize güvenmiyorsanız küçük şablonlar kullanarak deniz kabuğunun üzerine güzel desenler çıkarabilirsiniz. Bu tür uygulamalar için kullanacağınız deniz kabuklarının yüzeyi düz ve pürüzsüz olmalıdır. Aksi halde yapacağınız desen kabuğun üzerine istediğiniz gibi çıkmayabilir.

Deniz kabukları ile şık bir tasarım yapmak isterseniz gümüş rengi boyalar kullanabilirsiniz. Bu boyalarla boyadığınız kabuklar şık görüneceği için başka bir şey yapmanıza da gerek kalmayacaktır.

Deniz Kabuğu Boyama
Deniz Kabuğu Boyama

Büyük deniz kabuklarını altın renginde boyayabilirsiniz. İsterseniz kabukların ortasını istediğiniz herhangi bir renge boyadıktan sonra bunların kenarını altın rengi boyayarak çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Boyama-1
Deniz Kabuğu Boyama-1

Deniz kabuklarının üzerine küçük kalpler ya da çiçekler de yapabilirsiniz. İsterseniz deniz kabuklarını şeritler halinde farklı renklerde boyayarak rengarenk bir tasarım yapabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Boyama-2
Deniz Kabuğu Boyama-2

Deniz kabuklarını dilediğiniz gibi boyadıktan sonra bunları dekoratif bir kasenin içine koyarak salonda dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Evde boş bir fanus varsa boyadığınız deniz kabuklarını bunun içine yerleştirerek yapay bir akvaryum oluşturabilirsiniz. Fanus yoksa aynı uygulamayı cam kavanoz ile de yapabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Boyama-3
Deniz Kabuğu Boyama-3

Deniz Kabuğu Nerede Satılır?

Deniz kabuğu süslemesi yapmak istiyorsanız ve elinizde bunlardan yoksa hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz şekilde deniz kabuğu bulmanız mümkün. Kullanmadığınız ojeler varsa bunları da deniz kabuğu süslemek için kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu ile şık dekoratif süsler yapmak isterseniz bunları boyadıktan sonra üzerlerine minik parlak taşlar da yapıştırabilirsiniz. Simli boya kullanarak süsleyeceğiniz deniz kabukları da şıklıkları ile dikkat çekecektir. Size bahsettiğimiz bu pratik uygulama sayesinde evde kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir