Dondurma Çubuğundan Nasıl Kitap Ayracı Yapılır?

Dondurma Çubuğundan Nasıl Kitap Ayracı Yapılır

Dondurma çubuğundan nasıl kitap ayracı yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabı olabilecek güzel bir çalışma paylaşıyoruz. Kitap okumayı sevenler kaldıkları yeri belli etmek için kitap ayracı kullanırlar. Bu ayraçlar plastik ya da karton olabilir. Evde kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız kendiniz de kitap ayracı yapabilirsiniz. Bu konuda birçok farklı uygulama mevcuttur. Biz bugün bu çalışmalardan birisi olan dondurma çubuğundan kitap ayracı yapımı hakkında güzel bir uygulama paylaşmak istiyoruz.

Dondurma Çubuğundan Nasıl Kitap Ayracı Yapılır?

Kolay kitap ayracı yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi de dondurma çubuğudur. Bu ahşap çubukları boyayarak evde çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kitap ayracı
  • Yapacağınız tasarıma uygun renkte guaj ya da akrilik boya
  • Fırça

Bunların dışında süsleme yapmak için keçe ya da eva da kullanabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Kitap Ayracı Yapımı

Çocuğunuza kitap sevgisi aşılamak istiyorsanız onu sevimli bir kitap ayracı yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • İlk olarak dondurma çubuğunu düz bir renge boyayın. Bu boya zemin rengi olacak.
  • Sürdüğünüz boya kuruyana kadar siz de diğer parçaları yapmaya geçebilirsiniz.
  • Hayvan figürlü kitap ayracı yapmak isterseniz kulak, burun gibi parçaları keçe ya da eva kağıdı ile yapabilirsiniz.
  • Zemin boyası kuruduktan sonra yapacağınız figüre uygun boyamayı yapın. Boya kuruduktan sonra yapışkan ile diğer parçaları ve oyuncak gözleri yerlerine tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dondurma çubuğundan kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor.

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada dondurma çubuğundan hayvan figürlü kitap ayracı yapılmış. Böyle sevimli kitap ayraçları çocukların çok hoşuna gidecektir. Kendiniz için kitap ayracı yapmak isterseniz dondurma çubuklarını düz bir şekilde boyayabilir ya da üzerlerine küçük desenler yapabilirsiniz. Bu konuda çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız küçük bir şablon yardımı ile çok güzel tasarımlar oluşturmanız mümkün. Evde guaj ya da akrilik boya yoksa bu uygulamayı yapmak için keçeli kalem de kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde dondurma çubuklarının yanı sıra birçok atık malzemeyi de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda dondurma çubuğundan kitap ayracı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Dondurma Çubuğundan Kitap Ayracı Yapımı
Dondurma Çubuğundan Kitap Ayracı Yapımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir