Güzel Bayanların Sırrı Elma Sirkesi

Güzel Bayanların Sırrı Elma Sirkesi

Elma sirkesi bayanların sadece mutfakta değil güzellik ve bakımlarında da en büyük yardımcısı. Saç bakımından cilt bakımına kadar birçok güzellik reçetesinde kullanılan elma sirkesi kilo vermek isteyen bayanların da yardımına yetişiyor. Tüm bu özelliklerinden dolayı, güzel bayanların sırrı elma sirkesi demekle pek de abartmış olmuyoruz. Peki elma sirkesinin bu özelliklerinden nasıl faydalanacağız diyorsanız yazımızın devamını okuyarak sorunuzun cevabını öğrenebilirsiniz.

Güzel Bayanların Sırrı Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Sivilceler kadar bunlar geçtikten sonra cildimizde kalan lekeleri de son derece can sıkıcıdır. Bu tip bir cilt probleminiz varsa; bir kabın içerisine eşit miktarda elma sirkesi ve su koyarak kaynatın. Kaynayan kabı ocaktan alarak yüzünüzü çok yakın mesafeden olmamak şartı ile bu suyun buharına tutarak buhar banyosu yapın. Elma sirkesi ve su ile yaptığınız bu karışımla haftada 3 kere yüzünüzü de silebilirsiniz. Yapacağınız bu her iki uygulama da ciltteki lekeleri gidermekte oldukça etkilidir.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Yüzünüzdeki sivilcelerden şikayetçi iseniz elma sirkesi sizi bu sorundan kurtarmaya yardımcı olabilir. Bunun için evde kolayca bir losyon hazırlayabilir ve bunu düzenli olarak kullanarak sivilcelerden arınmış ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. Küçük bir kabın içerisinde 1 çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu güzelce karıştırın. Daha sonra pamuğu bu karışıma batırarak sivilcelere uygulayın. Bu uygulama ciltteki siyah noktaları temizlemek için de kullanılabilir. Yalnız yüzünüzdeki sivilceler tahriş olmuş durumda ise elmalı sirke karışımını bunlar düzelene kadar yapmayın.

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi saçlardaki kepek sorununu çözmekte oldukça etkilidir. Saçlara faydası sadece bu kadarla da sınırlı değildir, elma sirkesi aynı zamanda saçların daha parlak ve sağlıklı olmasına da katkıda bulunur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak 1 litre su ile 1 çay bardağı elma sirkesini karıştırın ve saçlarınızı bununla durulayın. Uygulamayı düzenli olarak tekrar ettiğiniz taktirde kepeksiz ve sağlıkla ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Fazla Kilolardan Kurtulmak İçin Elma Sirkesi

Diyet yapan veya iştah kontrolü sağlayarak formunu korumaya dikkat eden bayanlar, elma sirkesi iştah kesici özelliği ile fazla kilolarınızdan kurtulmanıza da yardımcı olabilir. 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek güzelce karıştırın. Yaptığınız bu karışımı sabah kahvaltısından ve diğer öğünlerinizden önce içerseniz daha çabuk doygunluk hissederek iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Güzel bayanların sırrı elma sirkesi ile sizde doğal bakımınızı yapıp daha güzel bir cilde ve sorunsuz parlak saçlara sahip olurken, kilo probleminiz de varsa zayıflamaya yardımcı bir içecek olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz yukarıda verdiğimiz bilgileri kullanırken kendi hazırladığınız elma sirkesini kullanabilirsiniz. Bunun için “Evde Elma Sirkesi Yapımı” konumuza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir