Hint Kınası ile Nasıl Dövme Yapılır
Nasıl Yapılır

Hint Kınası ile Nasıl Dövme Yapılır?

Hint kınası ile nasıl dövme yapılır? diye merak edenler için bu sorunun cevabını ve evde hint kınası ile dövme yapımını bu yazımızda paylaşıyoruz. Hint kınası son yıllarda adı sıkça duyulan bir doğal ürün. Ana vatanı Hindistan olan bu kına ile saç boyanabildiği gibi çok güzel dövmeler de yapılmaktadır. Evde geçici dövme yapmak isteyenlerin en sık uyguladığı yöntemlerden birisi de hint kınasıdır. Bu kına doğal olduğu için cilde herhangi bir zararı yoktur, üstelik hint kınası ile dövme yapmak canınızı da yakmaz. Hint kınası ile evde geçici dövme yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Hint Kınası ile Nasıl Dövme Yapılır?

Hintli bayanların el ve ayaklarına yaptıkları farklı dövmeler sayesinde hint kınası ile dövme yapımı bayanlar arasında oldukça yaygınlaşmıştır. Bu kına ucuz olduğu ve her yerde kolayca bulunduğu için oldukça avantajlıdır. Üstelik bu kınayı evde kendiniz uygulayarak istediğiniz gibi bir dövme yapabilirsiniz. Kalıcı dövme yaptıranlar bir süre sonra bundan sıkıldıklarında dövmeyi çıkarttırmak için çok uğraşmaktadır. Hint kınası ise kalıcı olmadığı için bir süre sonra kendiliğinden çıkmaktadır. Tüm bu avantajları nedeni ile siz de hint kınası kullanarak dövme yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Hint Kınası İçin Malzemeler

  • İstediğiniz renkte hint kınası
  • Dövme deseni
  • Aydınger kağıdı
  • Stabilo kalem
  • Krem stick
  • Oksijenli su
  • Kürdan
  • İsteğinize göre alman taşı

Hint kınasını aktarlarda ve büyük marketlerde bulabilirsiniz. Kınayı satan yerlerden dövme yapmak için gerekli olan desen şablonunu da temin edebilirsiniz.

Hint Kınası ile Dövme Yapımı

Hint kınası ile dövme yapımı için ilk olarak kınayı karmanız gerekiyor. Bunun için bir kaba biraz hint kınası dökün. Bunun üzerine karışım kahve telvesi kıvamına gelene kadar oksijenli su katın ve malzemeleri güzelce karıştırın. Dövmenin daha uzun süre kalması için karışıma biraz da alman taşı ilave edebilirsiniz. Dövme için karışımı bu şekilde hazırladıktan sonra sıra bunu uygulamaya geldi.

Dövmeyi yapacağınız bölgeye krem stick sürün ve bunun biraz kurumasını bekleyin. Dövme yapacağınız deseni aydınger kağıdına stabilo kalem ile çizin. Deseni çizdikten sonra bunu cildinizde stick sürdüğünüz yere bastırın. Bunu yaparken çizimin olduğu yerin cildinize gelmesi gerekiyor. Kalemin mürekkebi sayesinde desen cildinize çıktıktan sonra kınayı desenin dışına çıkmadan bölgeye sürün.

Dövmeyi yaptıktan sonra kısa süre içerisinde kına kuruyacaktır fakat bunu hemen yıkamayıp 2 saat kadar bekletin. Sürenin bitiminde uygulama bölgesini ılık su ile yıkayarak durulayın. Hint kınasını çıkarırken sabun kullanmayın, ilk etapta ılık su ile bölgeyi yıkayın. Kınanın cildinize tam olarak oturması için 6 saat kadar bölgeye sabun değdirmemeye dikkat edin.

Hint Kınası ile Kolay Dövme Yapımı

Yukarıda anlattığımız yöntem biraz zahmetli olduğu için sizinle hint kınası ile kolay dövme yapımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Aktarlarda ya da büyük marketlerde hint kınası ile dövme yapmak için tüp şeklinde kına karışımı ve dövme şablonu satılmaktadır. Bunlardan alarak evde çok kolay bir şekilde kendinize dövme yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde geçici dövme yapabileceğiniz pratik bir yöntemi paylaştık. Bu kına ile yaptığınız dövmenin kalıcılığı arttırmak için ilk yıkamanızda hemen sabun kullanmayın. Uygulama bölgesini keselemeyin. Bir süre sonra dövmenin rengi açılacak ve yavaş yavaş silinmeye başlayacaktır. Dövme silindikten sonra tekrar aynı şekilde tazeleyebilirsiniz. Daha önceden hint kınası ile dövme yapmadıysanız uygulama öncesinde karışımdan çok az cildinizin küçük bir bölgesine uygulayın. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmediyse hint kınası ile dövme yapabilirsiniz. Hint kınası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, hint kınası nedir? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: