Hint Kınası Nedir Nasıl Kullanılır
Nedir

Hint Kınası Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hint kınası nedir, nasıl kullanılır? diye merak ediyorsanız konu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Hint kınası, adından da anlaşılacağı gibi Hindistan kökenli bir kına çeşididir. Bu kına son yıllarda sıkça gündeme gelse de aslında çok eskiden beri kullanılmaktadır. Bu kınanın normal kınadan çok fazla farkı yoktur. Hint kınası saç boyamak ve dövme yapmak için kullanılmaktadır. Siz de saçlarınıza ya da cildinize hint kınası uygulamak isterseniz bu yazımızda vereceğimiz bilgiler işinize yarayabilir.

Hint Kınası Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hint kınası, Hindistan kökenli olmasına rağmen ülkemizde ve tüm dünyada bilinmektedir. Kına eskiden beri saçlardaki beyazları kapatmak için kullanılan bir doğal üründür. Hint kınası da saçlardaki beyazları kapatmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra farklı renk seçenekleri ile doğal saç boyası işlevi de görmektedir. Hint kınası kimyasal madde içermediğinden saçlara zarar vermez ve doğru uygulandığı zaman uzun süre kalıcılığını korur. Bunun dışında hint kınası ile el, parmaklar, tırnaklar ve ayak da boyanmaktadır. Son yıllarda bu kına evde dövme yapmak için de sıkça kullanılmaktadır. Hint kınası ile yapılan dövmeler dikkat çekici olduğu için bayanlar arasında bu uygulama çok popülerdir.

Hint Kınası Saça Zarar Verir mi?

Saçlarına daha önceden bu ürünü uygulamamış olanlar, hint kınası saça zarar verir mi? diye merak edebilirler. Eğer bu kına doğal ise saçlara herhangi bir zararı olmaz. Tam tersine saçların daha güçlü ve parlak olmasına yardımcı olur. Hint kınası aşırı kullanılmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur. Bu ürünü ilk kez kullanacak olanlar uygulama öncesinde cildin küçük bir bölgesine kınayı sürerek alerji yapıp yapmadığını test etmelidir. Uygulama sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmezse saça hint kınası sürülebilir.

Hint Kınası Cilde Zarar Verir mi?

Hint kınası ile dövme yapmak isteyenler de, hint kınası zararlı mı? diye düşünebilirler. Daha önceden de belirttiğimiz gibi eğer bu kına doğal ise cilde zarar verme ihtimali yoktur. Alerjik bir cilt yapınız varsa uygulama öncesinde basit bir alerji testi yapabilirsiniz. Bunun için kınayı hazırlayın ve cildinizin küçük bir bölgesine sürün. Bunu uyguladığınızda herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmadıysa hint kınası ile dövme yapabilir ya da el ve ayaklarınıza sürebilirsiniz.

Hint Kınası Nerede Satılır?

Günümüzde hint kınası bulmak oldukça kolaydır. Büyük marketlerde, saç boyası satan çoğu yerde ve aktarlarda bu ürünü bulabilirsiniz. Hint kınası toz ya da boya şeklinde satılmakta olup başta siyah ve kızıl olmak üzere daha birçok farklı rengi mevcuttur. Bunlardan istediğinizi alarak evde çok kolay bir şekilde saçınıza ya da cildinize uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda hint kınası hakkında merak edilen soruların cevabını sizlerle paylaştık. Son olarak bu kınanın saç boyasından daha ucuz olması yönünden de avantajlı olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: