Ayağı Vuran Ayakkabıyı Yumuşatma Yöntemleri

Ayağı Vuran Ayakkabıyı Yumuşatma Yöntemleri

Ayağı vuran ayakkabıyı yumuşatma yöntemleri sayesinde artık siz de bu sorunu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Bazen çok severek aldığımız bir ayakkabıyı giydiğimizde arka taraftan ve parmak kısmından vurarak canımızın yanmasına sebep olabilir. Böyle bir aksilik yaşamamak için ayakkabı seçiminde dikkatli olmak gerekmektedir. Öncelikle alacağımız ayakkabı ayağımıza tam olmalı. Aksi halde küçük gelen ayakkabının ayağımızı vurması kaçınılmazdır. Bu nedenle ayakkabıyı deneyerek almak gerekir. Ayakkabı ayağımıza tam geldiği halde sert olduğu için de ayağımızı vurabilir. Bu durumu önemsemezsek hem ayakkabıyı giydikçe canımız yanar hem de bu durum ayaklarımızda soruna neden olabilir. İşte bu yüzden ayağı vuran ayakkabı yumuşatmamız gerekmektedir. Ayağı vuran ayakkabıyı yumuşatma yöntemlerinden en pratik olanlarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Ayağı Vuran Ayakkabıyı Yumuşatma Yöntemleri

Sizin, eşinizin ya da çocuğunuzun ayakkabıları ayağı vuruyorsa bu duruma bir son verebilirsiniz. Bir tencerenin içine su koyun ve bunu ocakta kaynatın. Vuran ayakkabıyı suyun buharına tutup 5 dakika bu şekilde bekleyin. Sonrasında bu ayakkabının içini gazete kağıtları ile güzelce doldurun ve birkaç gün böyle bekletin. Bu şekilde su buharı ile yumuşayan ayakkabının içine doldurulan gazete kağıtları sayesinde ayakkabı da biraz genişleme meydana gelecektir. Ayağa dar geldiği için vuran ayakkabılar için buhar yöntemi oldukça idealdir.

Deri ayakkabılar genelde sert yapıları nedeni ile ayağı vurur. Bu tür durumlarda deri ayakkabıyı yumuşatmak için bunu boyayabilirsiniz. Sürdüğünüz boyanın etkisi ile deri ayakkabı yumuşayacak ve bir dahaki giyişinizde ayağınızı vurmayacaktır. Bu yöntemin etkisini görmek için deri ayakkabıyı boyayın ve kurumasına yakın tekrar boyayın. Bu şekilde birkaç defa boyama işlemini tekrar edin.

Ayakkabı ayağı vurursa ne yapılmalı diye merak edenlere önerimiz badem yağı yöntemini uygulamaları olacaktır. Badem yağının yumuşatıcı etkisi bilinmektedir. Bir aktardan alacağınız badem yağı ile bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Deri ayakkabınıza badem yağı sürerek bunun yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Yumuşayan deri ayakkabı ayağı vurmayacağı gibi daha yumuşak bir hale geldiği için ayakkabıyı daha uzun süre kullanmak mümkün olacaktır.

Ayağı vuran ayakkabı nasıl yumuşatılır? bu konuda evde uygulayabileceğiniz en etkili yöntemleri bu yazımızda sizlerle paylaştık. Eğer ayakkabı sert olduğu için değil de ayağınıza dar geldiğinden vuruyorsa böyle bir durumda ayakkabıcıya giderek ayakkabıyı kalıba sokturabilirsiniz. Bu şekilde dar ayakkabı biraz genişleyeceği için ayalarınızı da vurmayacaktır. Sizlerle paylaştığımız bu pratik yöntemler sayesinde artık siz de ayağınızı vuran ayakkabıları bir köşeye atmak yerine yeniden kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir