Eva Nedir, Eva ile Neler Yapılır?

Eva Nedir Eva ile Neler Yapılır

Eva nedir, eva ile neler yapılır? diye merak ediyorsanız bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Eva, Etinil Vinil Asetat’ın açılımı olup birçok farklı kendin yap çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Görünüm olarak köpüğü anımsatan bir kağıda benzese de bunlardan farklı bir yapıya sahiptir. Eva kağıdı olarak da bilinen bu malzeme ile hem çocuklar hem de yetişkinler çok güzel çalışmalar yapmaktalar. Yumuşak yapısı nedeni ile kolay şekil alabilen eva ile yapılan ürünler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Siz de evde keyifli bir hobi ile uğraşmak isterseniz eva tasarım yapabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eva Nedir, Eva ile Neler Yapılır?

Eva kolaylıkla kesilen, kıvrılan ve boyanabilen bir malzemedir. Eva parçaları yapıştırmak ya da bunun üzerine süs aksesuarları takmak için silikon tabancası kullanılmaktadır. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile eva ile harika çalışmalar yapmanız mümkün. Son yıllarda eva ile dekoratif süs yapımı oldukça yaygındır. Siz de istediğiniz renkte bir eva kullanarak aşağıdaki fincan şeklinde bir dekoratif süs yapabilirsiniz.

Eva ile Dekoratif Süs
Eva ile Dekoratif Süs

Eva ile sevimli bir baykuş yaparak bunu duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. Daha önceden eva ile çalışma yapmadıysanız ilk olarak böyle kolay çalışmalar yapmakla işe başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Eva ile Duvar Süsü
Eva ile Duvar Süsü

Çocuğunuz varsa onun için eva ile tavşan şeklinde bir kalemlik yapabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken teneke bir kutu kullanırsanız kalemlik daha kullanışlı olacaktır. Bunun için teneke kutuyu istediğiniz renkte bir eva ile kaplamalı ve sonrasında tavşanın baş, kulak ve ayaklarını yaparak bunları yerine yapıştırmalısınız.

Eva ile Kalemlik
Eva ile Kalemlik

Çocuğunuz için güzel bir resim çerçevesi yapmak isterseniz eva bu tür çalışmalar için en uygun malzemelerden birisidir. Eva ile yapacağınız resim çerçevesi aynı zamanda çocuğunuzun odası için sevimli bir dekor ürünü de olacaktır.

Eva ile Resim Çerçevesi
Eva ile Resim Çerçevesi

Eva Nerede Satılır?

Eva ile neler yapılır bu konuda bazı örnekleri sizlerle paylaştık. Bu güzel çalışmaları görünce siz de evde böyle bir çalışma yapmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda eva nerede satılır? diye merak edebilirsiniz. Kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte eva bulabilirsiniz. Bu malzeme A4 boyutunda olabileceği gibi aha büyük olarak da satılmaktadır. İlk olarak küçük boyuttaki evalar ile basit çalışmalar yaparak kendinizi geliştirdikten sonra daha zor tasarımları bile zorlanmadan yapabilirsiniz.

Eva Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde düz ve renkli eva kağıdının yanı sıra, arkası yapışkanlı, simli ve desenli olmak üzere birçok farklı eva çeşidi bulunmaktadır. Yapacağınız tasarıma uygun renkte eva kullanarak evde çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Keçe ya da fon kartonu kullanarak yapılan birçok çalışmayı eva ile de yapmak mümkündür. Eva makas ile kolayca kesilen bir malzemedir. Eva ile yapacağınız çalışmalarda bunun üzerine kalem ya da iz sabunu ile istediğinizi çizebilir ve makas ile rahatlıkla kesebilirsiniz. Metal kurabiye kalıplarını eva üzerine bastırarak kalıbın şeklini evaya kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir figürü karbon kağıt yardımı ile eva üzerine çizerek harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Eva ile yaptığınız tasarımları süslemek isterseniz silikon tabancası yardımı ile parlak taş, boncuk ya da kurdele gibi süs aksesuarları yapıştırabilirsiniz. Eva okul öncesi etkinliklerde de sıkça kullanılan bir malzemedir. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte eva ile çok güze çalışmalar yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Eva ile yapabilecekleriniz sizin hayal gücünüze bağlı. Bu kullanışlı malzeme ile oyuncak bebek, anahtarlık, yapay çiçek, kapı süsü, magnet, kitap ayracı gibi birçok farklı çalışma yapabilirsiniz.

Eva kağıdı nedir diye merak edenler için bu malzemenin özelliklerini ve bazı örnek çalışmalar paylaştık. Eva’yı incelterek kullanmanız gerektiğinde bunu ütü ile istediğiniz şekilde inceltebilirsiniz. Eğer eva simli ya da desenli ise sıcaklık nedeni ile şekli bozulabilir. Bu nedenle düz eva kağıtlarını ütü ile inceltebilirsiniz. Düz eva ile yapılan ürünler yıkanabilir fakat simli ya da desenli eva ile yapılanların şeklini korumak için bunları yıkamamak gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir