Mayokini Nedir
Nedir

Mayokini Nedir?

Mayokini nedir? sorusu yaz aylarında sıkça gündeme gelmektedir. Yaz tatili denince ilk akla gelen şey güneş ve deniz olmaktadır. Hal böyle olunca mayo ya da bikini seçimi de bayanların araştırmaları arasındaki yerini almaktadır. Denizde giyilen özel kıyafetler mayo ya da bikini olarak adlandırılmaktadır. Modadaki gelişmeler sonucunda bu sadece mayo ya da bikini olarak kalmamış mayokini, tankini gibi birçok farklı modelden de bahsedilir olmuştur. Bazı bayanlar geniş ürün yelpazesi nedeni ile bu konuda kavram karmaşası yaşayabilirler. Böyle bir durumda mayokini nedir, mayokini modelleri nelerdir? gibi birçok soru da aklınıza takılıyor olabilir. Bu yazımızda mayokini hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Mayokini Nedir?

Mayokini adından da anlaşılacağı gibi mayo ve bikini karışımı bir üründür. Bayanların mayo ve bikini seçimini biraz zorlaştırsa da aslında çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Mayonun rahatlığı ile bikininin şıklığını bir arada sunan mayokini plajda da şıklığı ile dikkat çekmek isteyen bayanlar için idealdir. Mayokini göbek bölgesini kamufle etmek isteyen bayanlar için oldukça idealdir. Göbeği olduğu için bikini giymeye çekinen fakat mayo da giymek istemeyen bayanlar mayokini ile denizde de rahat edebilirler. Bu konuda birçok farklı seçenek bulunması seçim yapmayı zorlaştırsa da mayokini son yıllarda çoğu bayanın tercihleri arasında.

Mayokini
Mayokini

Mayokini Modelleri

Mayokini modelleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bayanlara ilk olarak bu konuda çok fazla seçenek olduğunu söylemeliyiz. Başlarda klasik modellerle hayatımıza giren mayokini de artık daha modern tasarımlar göze çarpıyor. Göbek kısmı kapalı, göğüs ve sırt dekoltesinin dikkat çektiği mayokiniler hala kullanılıyor olsa da daha şık ve havalı modeller de bulunduğu unutulmamalı.

Klasik Mayokini
Klasik Mayokini

Boyundan bağlamalı mayokini denizde rahat etmek isteyen bayanlar için oldukça ideal. Omuzları açıkta bırakan bu modeller sayesinde mayokini ile daha rahat hareket edebilirsiniz. Straplez mayokini seçerken göbeği açık ya da kapalı istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Bu konuda vücut yapınızı göz önüne alarak en isabetli seçimi yapmanız mümkün.

Boyundan Bağlamalı Mayokini
Boyundan Bağlamalı Mayokini

Sportif tarzını denizde de sergilemek isteyen bayanlar yüksek bel mayoki ile bu isteklerine rahatlıkla ulaşabilirler. Göbek ve kalça bölgenizde biraz fazlalık varsa yüksek bel mayokini sayesinde bu bölgeleri de kamufle etme şansınız olur. Genç bayanların sıkça tercih ettiği yüksek bel bikininin mayo ile birleşiminin de oldukça şık durduğunu gözden kaçmıyor.

Yüksek Bel Mayokini
Yüksek Bel Mayokini

Minyon bayanlar straplez kıyafetleri rahat kullanabildikleri gibi straplez mayokiniyi de çok rahat kullanabilirler. Güzel fiziğini estetik bir şekilde ortaya çıkarmak isteyen bayanlar bu tarz mayokinileri tercih edebilirler.

Straplez Mayokini
Straplez Mayokini

Sırtının güzelliği ile dikkat çekmek isteyen bayanlar için de çok güzel sırt dekolteli mayokini modelleri bulunmaktadır. Derin sırt dekoltesinin bayanları ne kadar çekici gösterdiği malum. Çekiciliğini denizde de korumak isteyen bayanlar için bu tarz mayokini oldukça ideal.

Sırt Dekolteli Mayokini
Sırt Dekolteli Mayokini

Bunların dışında dantelli, işlemeli, baskılı, zımba ve zincir gibi aksesuarlar bulunan birçok mayokini modeli de mevcuttur. Kısacası mayo ve bikini modellerinin hepsini mayokini olarak da bulmanız mümkün.

Mayokini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mayokini modelleri modellerinden bahsetmişken bunların seçimi konusunda da bazı tüyolar paylaşmak istiyoruz. Mayokini seçerken alacağınız ürünün kalitesinin yanı sıra vücut yapınıza da uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Vücudunuzun bazı bölgelerinde fazla kilolar varsa oraları kamufle edecek bazı hileler uygulamanız işe yarayabilir. Göbeğiniz varsa mayokini seçiminde göbek kısmı kapalı fakat yanları açık olan tasarımlar tercih edebilirsiniz. Göbek bölgesinde aksesuar, desen ya da dikkat çekici işlemeler olan mayokinilerden uzak durmalısınız. Geniş omuzlu ve iri göğüslü iseniz kalın askılı mayokinilerle hem rahat hem de şık olabilirsiniz. Omuz ya da göbek kısmında püskülleri bulunan mayokini modelleri de vücudunuzdaki beğenmediğiniz bölgeleri kamufle etmenize yardımcı olabilir. Mayokini modelleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz www.kadinhanem.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: