Nasıl Yapılır,  Pratik Bilgiler

Evde Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Evde geçici dövme nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabı olabilecek en pratik yöntemleri bulabilirsiniz. Vücudun çeşitli yerlerine yapılan farklı boyut ve desenlerdeki dövmeler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Kalıcı dövmenin zararları, yapılırken can yakması ve çıkarmanın da zor olması nedeni ile çoğu kişi tercihini geçici dövmeden yana kullanmaktadır. Bu tarz dövmeler belli bir süre sonra kendiliğinden çıktığı için oldukça avantajlıdır. İşin en güzel taraflarından birisi de geçici dövme yaparken hiç canınızın yanmamasıdır. Bunların yanı sıra evde geçici yapmak size çok daha ucuza gelecektir. Saydığımız bu avantajlarından dolayı siz de evde geçici dövme yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Evde geçici dövme yapmak için uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasından en kolay ve etkili olanlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı

Hint kınası geçici dövme yapımında en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bu kına ile yapılan dövmeler çok güzel ve diğer yöntemlere göre daha uzun süre kalıcıdır. Aktarlarda ve büyük marketlerde satılan hint kınalarından alarak evde bununla geçici dövme yapabilirsiniz. İsterseniz hazır tüplerde satılan ve dövme şablonları ile kolayca uygulayabileceğiniz hint kınası da alabilirsiniz. Bu kına ile dövme yapmak için bir kabın içine az miktarda hint kınası dökün ve bu kahve telvesi kıvamına gelene kadar içine oksijenli su ilave edin. Malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra yapışkanlı hazır şablonu dövme yapmak istediğiniz yere güzelce yapıştırarak kınayı uygulayın. Eğer bu şablonlardan yoksa kınaya batıracağınız bir kürdan yardımı ile de basit dövme modelleri yapmanız mümkün. Evde hint kınası ile kolay bir şekilde geçici dövme yapmak isterseniz, detaylı bilgi sahibi olmak için daha önceden paylaştığımız hint kınası ile nasıl dövme yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Hint Kınası ile Nasıl Dövme Yapılır
Hint Kınası ile Nasıl Dövme Yapılır

Markör Kalem ile Geçici Dövme Yapımı

Markör kalemle de evde kolay bir şekilde geçici dövme yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan bir yerden istediğiniz renkte bir markör kalem almak. Uygulama bölgesini temizledikten sonra bu kalem ile dövme yapmak istediğiniz yere istediğiniz bir figür çizebilir, harf yapabilir ya da yazı yazabilirsiniz. Sonrasında dövmenin kalıcılığını arttırmak için üzerine biraz bebek pudrası ya da saç spreyi uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak evde geçici dövme yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, markör kalem ile geçici dövme nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Markör Kalem ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır
Markör Kalem ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır

Eyeliner ile Geçici Dövme Yapımı

Evde geçici dövme uygulayabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisi de eyeliner kullanmaktır. Dövme yapmak istediğiniz yere beğendiğiniz bir dövme modelini çıkararak bunun içini eyeliner ile boyayarak doldurun. Dövmenin çabuk bozulmasını önlemek için de üzerine bebek pudrası ya da saç spreyi uygulayın. Tüm bu aşamalardan sonra dövmeyi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Eyeliner yöntemi ile geçici dövme yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız eyeliner ile geçici dövme nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Eyeliner ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır
Eyeliner ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır

Evde Yapılan Geçici Dövme Kaç Gün Kalır?

Evde geçici dövme yapmayı düşünenler, evde yapılan geçici dövme kaç gün kalır diye merak edebilirler. Bu konuda kesin bir cevap vermek yanlış olur. Dövmenin kalıcılığı uygulanan yönteme ve bölgenin su ile ne sıklıkla temas ettiğine bağlıdır. Hint kınası ile yapılan dövme diğerlerine oranla daha uzun süre kalacaktır. Markör kalem ya da eyeliner ile yaptığınız geçici dövmenin daha uzun süre dayanması için uygulama sonrasında bebek pudrası ya da saç spreyi kullanabilirsiniz.

Evde Yapılan Geçici Dövme Nasıl Çıkarılır?

Evde yaptığınız geçici dövme zaten bir süre sonra kendiliğinden çıkacaktır. Yine de geçici dövmeyi çıkarmak isterseniz bölgeyi sıcak su ve sabunla yıkayabilirsiniz. Bunun yeterli olmadığı durumlarda biraz alkol ve pamuk sorunun çözümünde size yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: