Eyeliner ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Eyeliner ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır

Eyeliner ile geçici dövme nasıl yapılır? diye merak edenler için bu sorunun cevabını araştırdık. Dövme yaptırmak istiyor fakat kalıcı dövme yaptırmaya cesaret edemiyorsanız eyeliner kullanarak evde kolay bir şekilde kendinize geçici dövme yapabilirsiniz. Yazımızda paylaşacağımız pratik yöntem sayesinde vücudunuzun istediğiniz yerine istediğiniz gibi bir dövme yapabilirsiniz. Bu yöntemin en güzel tarafı dövmenin yapılması gibi çıkarılmasının da çok kolay olması. Eyeliner ile geçici dövme yapmak için gerekli malzemeleri ve uygulamayı nasıl yapacağınızı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eyeliner ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Bayanların göz makyajı yapmak  için kullandığı eyeliner evde geçici dövme yapımı için de rahatlıkla kullanılabilir. Siz de bu kolay yöntemi denemek isterseniz malzemeleri temin ettikten sonra geçici dövme yapımına hemen başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Siyah eyeliner
  • Dövme şablonu
  • Bebek pudrası ya da saç spreyi

Malzeme listesinde bulunan bebek pudrası ya da saç spreyi yapılan dövmenin kalıcılığını arttırmak için gereklidir.

Eyeliner ile Geçici Dövme Yapımı

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Dövmenin şeklini ve büyüklüğünü belirledikten sonra sıra bunu vücuda uygulamaya geldi. Çizim yeteneğiniz varsa istediğiniz deseni kendiniz çizebilirsiniz. Yeteneğiniz olmasa bile kalp ya da çiçek gibi kolay figürleri yapabileceğinizi düşünüyoruz. Bunları da yapamazsanız harf ya da yazı ile de dövme yapabilirsiniz. Daha dikkat çekici bir dövme yapmak isterseniz bunun için hazır dövme şablonu kullanabilirsiniz. Aktarlarda ya da kırtasiyelerde arkası yapışkanlı hazır dövme şablonu bulabilirsiniz. Sizin tek yapmanız gereken bu şablondan istediğiniz bir desen seçmek ve bunu dövmeyi yapacağınız yere güzelce yapıştırmak.

Kendiniz çizerek ya da dövme şablonu kullanarak eyeliner ile dövme desenini çizin. Daha sonra dikkatli bir şekilde bunun içini doldurarak geçici dövmeyi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz sadece dövme desenini çizip bunun içini doldurmadan da kullanabilirsiniz. Böyle bir uygulamayı ilk kez yapıyorsanız çok küçük ve kıvrımlı dövme modelleri yerine daha kolay modelleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Eyeliner ile geçici dövme yapımı bu şekilde olup anlatımdan da belli olduğu gibi uygulamayı yapmak çok kolaydır. Dövmeyi yaptıktan sonra bunun üzerine bebek pudrası ya da saç spreyi uygularsanız dağılmasını önleyerek, kalıcılığı biraz daha arttırmanız mümkün. Eyeliner ile yapılan dövmeyi çıkarmak da yapmak kadar kolaydır. Dövmeyi çıkarmak istediğiniz zaman bölgeyi sıcak su ve sabunla yıkayarak kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda eyeliner ile geçici dövme yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde geçici dövme yapmak için bunun dışında başka bir pratik yönteme ihtiyaç duyarsanız daha önceden paylaştığımız, hint kınası ile nasıl dövme yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Eyeliner ile Geçici Dövme Yapımı
Eyeliner ile Geçici Dövme Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.