Markör Kalem ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Markör Kalem ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır

Markör kalem ile geçici dövme nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra evde kendinize kolay bir şekilde dövme yapabilirsiniz. Dövme yaptırmak istiyor fakat bazı nedenlerden dolayı kalıcı dövme yaptırmaya cesaret demiyorsanız, geçici dövme tercih edebilirsiniz. Üstelik bunun için dövmeciye gitmenize de gerek yok. İsterseniz evde kendiniz de hiç zorlanmadan ve canınız yanmadan geçici dövme yapabilirsiniz. Evde geçici dövme yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün de markör kalem ile evde geçici dövme yapımından bahsetmek istiyoruz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse markör kalem ile geçici dövme yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Markör Kalem ile Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Markör kalem neme ve solmaya dayanıklı olduğu için geçici dövme yapımı için de son derece uygundur. Bu kalemin özelliklerinden birisi de gözenekli yüzeylere kolay çizim yapmaya elverişli yapısıdır. Neme karşı dayanıklı olması da ekstra bir özelliktir. Kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde bu kalemin her rengini bulmanız mümkün. Şık bir dövme yapmak için çoğunluğun tercihi siyah renkten yana olsa da bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir markör kalem
  • Dövme yapmak için istediğiniz bir model
  • Bebek pudrası ya sa saç spreyi

Eğer çizim yapma yeteneğinize güvenmiyorsanız hint kınası ile dövme yapmak için satılan yapışkanlı şablonları bu uygulama için de kullanabilirsiniz.

Markör Kalem ile Dövme Yapımı

Markör Kalem ile Geçici Dövme Yapımı
Markör Kalem ile Geçici Dövme Yapımı

İlk olarak nasıl bir dövme yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu konuda internet üzerinden araştırma yaparak zevkinize uygun bir dövme modeli seçebilirsiniz. İsterseniz kendi dövme deseninizi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Çizim yapmak yerine dövme yapmak istediğiniz yere herhangi bir harf ya da yazı da yapabilirsiniz. Bunların dışında az önce bahsettiğimiz yapışkanlı hazır dövme şablonlarından da kullanabilirsiniz. Geçici dövme yapmak için ilk olarak dövmeyi yapacağınız bölgeyi temizlemeyi unutmayın. Sonrasında dövme modelini bahsettiğimiz yöntemlerden birisini uygulayarak vücudunuzun istediğiniz bir yerine çizin.

Dövmeyi uygulama bölgesine çizdikten sonra bunun içini markör kalem ile dikkatli bir şekilde doldurun. Bu aşamada desenin dışa taşmaması için dikkatli olmalısınız. Bu şekilde dövme desenini yaptıkta sonra kalıcılığını arttırmak için bebek pudrası ya da saç spreyi uygulayabilirsiniz.

Markör kalem ile dövme yapmak oldukça kolaydır. İşin en güzel tarafı bu dövmenin bir süre sonra kendiliğinden çıkıyor olmasıdır. Bu pratik uygulama sayesinde vücudunuzun istediğiniz yerine zevkinize göre geçici dövme yapmanız mümkün. Dövmeyi çıkarmak isterseniz bölgeyi sıcak su ve sabunlu su ile ovalamak yeterli. Bu yeterli olmazsa biraz pamuğa oksijen dökerek bölgeyi bununla silerseniz dövme kolay bir şekilde çıkacaktır. Bu tür uygulamalar dikkatinizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız, eyeliner ile geçici dövme nasıl yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir