Saç Tebeşiri Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saç Tebeşiri Nedir Nasıl Kullanılır

Saç tebeşiri nedir, nasıl kullanılır? diye merak ediyorsanız konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Saç boyası sadece saçlardaki beyazları kapatmak için değil saçların rengini değiştirmek için de kullanılan bir üründür. Saçlarını boyamak isteyen bayanlar için birçok farklı boya çeşidi bulunmaktadır. İşte bu boya çeşitlerinden birisi de saç tebeşiri yani diğer adı ile hair chalk’tır. Saçlarında geçici olarak değişiklik yapmak isteyenler için en ideal boya çeşidi olarak son yıllarda oldukça popülerdir. Siz de saçlarınızda kısa süreli bir renk değişikliği yapmak isterseniz bu yazımızda paylaşacağımız bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saç tebeşiri görünüm olarak tebeşir ya da pastel boyayı andıran ve saç boyamaya yarayan bir üründür. Normal bir saç boyasından farklı bir yapısı vardır ve içine herhangi bir şey karıştırılmadan doğrudan saça uygulanmaktadır. İşin en güzel tarafı bu ürünü saça uyguladıktan sonra beklemeye gerek kalmadan hemen rengin saça geçmesidir. Tek yapmanız gereken saç tebeşirini saçınıza uygulamak ve saçınızı kurutmak. Sonrasında yeni saçlarınızla hemen dışarı çıkabilirsiniz.

Saç Tebeşiri ile Saç Boyama

Saç tebeşirini uzun ya da kısa, düz ya da kıvırcık her türlü saça rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Saç tebeşiri ile saç boyamak size çok keyif verecektir. Bu ürünle saçlarınızın tamamını boyayabileceğiniz gibi isterseniz sadece bazı yerlerini tutamlar halinde boyayabilirsiniz. Yani saç tebeşiri ile saçlarınıza evde çok kolay bir şekilde ombre uygulayabilirsiniz. Açık ya da koyu her saç rengine uygun renk tonlarında saç tebeşiri bulunmaktadır. Bu konuda tek yapmanız gereken hangi renkleri kullanmak istediğinize karar vermek.

Saç tebeşiri pastel boya gibi uzun şekilde ya da yuvarlak bir aparat içinde olabilir. Her ikisini de kullanmak oldukça basittir. Saç tebeşiri kullanılacak olan saç temiz olmalıdır. Ellerinize ve kıyafetinize boya bulaşmaması için gerekli tedbirleri aldıktan sonra saçlarınızı tebeşir ile boyamaya başlayabilirsiniz. Rengin saçınıza daha iyi etki etmesi için tebeşiri uygulayacağınız saçları biraz ıslatmalısınız. Saçlarınızın tamamını değil de sadece bazı tutamlarını boyayacaksanız öncelikle saçlarınızı istediğiniz kalınlıkta tutamlara ayırın.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır
Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Ayırdığınız saç tutamına kökten uca doğru saç tebeşirini uygulayın. Saçlarınızın sadece uçlarında renk değişimi istiyorsanız o zaman saçın yarısından itibaren aşağı doğru tebeşiri uygulayabilirsiniz. Saç tebeşiri nasıl kullanılır bundan bahsettik şimdi sıra diğer merak edilen soruların cevabında.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır-1
Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır-1

Saç Tebeşirinin Kalıcılığı Nasıl Arttırılır?

Saçlarınızı saç tebeşiri ile boyadıktan sonra bunun sabitlenmesi kalıcılığını arttırmak açısından önemlidir. Bu konuda tek yapmanız gereken uygulama sonrasında saç kurutma makinesi ile boyanan saçı kurutmak. Bu şekilde saçlar ıslak kalmayacağı için boya hem kıyafetinize bulaşmaz hem de uygulanan ısı nedeni ile renk saça daha iyi işler.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır-2
Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır-2

Saç Tebeşiri Saçtan Nasıl Çıkarılır?

Saç tebeşiri ile saçlarınızı ilk kez boyayacaksanız, saç tebeşiri saçtan nasıl çıkarılır diye merak edebilirsiniz. Saç tebeşirini saçlarınızı şampuan ile yıkayarak kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Saç tebeşirini gün sonunda saçlarınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Aksi halde yastığınıza boya bulaşabilir. Saç tebeşiri saçlarda kurumaya neden olacağı için çok fazla uygulamak saçlarınızın kurumasına neden olabilir. Bunu önlemek için saç tebeşiri kullandıktan sonra saçlarınıza nemlendirici ürünlerle bakım uygulamanızda fayda var.

Saç Tebeşiri Nerede Satılır?

Saçlarına evde geçici boya uygulamak isteyenler için iyi bir alternatif olan saç tebeşirini saç boyası satan yerlerde ya da internet üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu yazımızda saç tebeşiri ile saç boyamak isteyenlerin ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri sizlerle paylaştık. Son olarak bu ürün suda akabileceği için saç tebeşirini havuza ya da denize gireceğiniz zaman uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Herhangi bir sorun yaşamamak için kışın yağışlı havalarda da saç tebeşiri kullanmayın ya da saçlarınızı yağmur suyundan koruyacak tedbirleri almayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir