Ombre Nedir, Nasıl Yapılır?

Ombre Nedir, Nasıl Yapılır

Ombre nedir, nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ombre Fransızca kökenli bir kelime olup gölge anlamına gelmektedir. Saçlara daha parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandıran bu uygulama son yıllarda sadece ülkemizde değil tüm dünyada oldukça popülerdir. Saçlara farklı ve havalı bir görünüm kazandıran ombre konusunda doğru bir tercih yaptığınız taktirde sonuç sizi memnun edecektir. Bu yazımızda ombre yaptırmak isteyenlerin merak edebileceği soruların cevaplarını paylaşıyoruz.

Ombre Nedir, Nasıl Yapılır?

Ombre saçlara kökten uca doğru yapılan bir boyama işlemidir. Bu uygulamada koyudan açığa ya da açıktan koyuya doğru yapılan renk geçişleri ile saçlarda istenen görünüm elde edilir. Ombre saçları olduğundan daha dolgun ve parlak göstermek açısından avantajlıdır. Ombre yapmak normal saç boyamaktan farklı olduğu için biraz daha zahmetlidir. Saçlar isteğe göre kalın ya da ince tutamlar halinde ayrıldıktan sonra bunların rengi açılır ve daha sonra boyama işlemine geçilir. Bu nedenle uygulamanın saçları yıprattığını da söylemeliyiz. Saçlarınızın arzu ettiğiniz gibi görünmesi ve daha az yıpranması için ombreyi güvendiğiniz bir kuaförde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Ombre Çeşitleri Nelerdir?

Yazımızın başında ombrenin saçların diplerinden uçlarına doğru renk geçişleri halinde uygulandığını söylemiştik. Bunun dışında saçların sadece uç kısımları boyanarak da ombre yapılmaktadır. Kullanacak kişinin tercihine göre saç uçları koyu ya da açık renklerde boyanarak da ombre yapılmaktadır. İddialı saç modelleri kullanmaktan hoşlananlar için de saçların sadece önlerine yanlarına ya da belirli yerlerine uygulanan ombre çeşitleri bulunmaktadır. Bu konuda birçok faklı seçenek bulunması seçim yapmayı biraz zorlaştırsa da bu konuda kuaförünüzün de fikrini dikkate alarak en doğru seçimi yapmanız mümkün.

Ombre Hangi Saç Rengine Yakışır?

İlk kez ombre yaptıracak olanlar, ombre hangi saç rengine yakışır? diye merak edebilirler. Ombre bir saç boyama işlemi olduğu için her siyah, sarı, kızıl, kahverengi, kumral, mavi, yeşil, pembe gibi her renkte yapılabilir. Uygun bir renk seçilmesi halinde ombre her saç rengine yakışır. Uzun, kısa ve orta her boyda saça da ombre uygulanabilir. Önemli olan size yakışacak renk ve ombre çeşidine doğru karar verebilmeniz.

Ombre Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ombre yaptıracaksanız öncelikle bunun için güvendiğiniz bir kuaförü tercih etmelisiniz. Ombre normal saç boyamaya oranla daha pahalı bir uygulamadır. İşinde uzman olmayan bir kuaförde yaptıracağınız ombre hem saçlarınıza hem de bütçenize zarar verecektir. Ayrıca bu işlemi uygulattıktan sonra saçlarınızı beğenmezseniz değiştirmek için bir süre beklemeniz gerekeceği için isterseniz ilk olarak saçınızın küçük bir bölümünde deneyerek size yakışıp yakışmayacağınıza karar verebilirsiniz. İş sadece saçlara ombre yaptırmakla bitmiyor. Bu uygulamanın yapımı sırasında uygulanan renk açma işlemi nedeni ile saçlar yıprandığı için sonrasında saçlarınıza onarıcı bakım uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Evde Ombre Yapılır mı?

Kuaförde ombre yaptırmak pahalıya mal olduğu için bayanlar, evde ombre yapılır mı? diye merak edebilirler. Evde ombre yapılabilir fakat bu konuda yeterli bilginiz yoksa yapacağınız yanlış uygulama sonucunda hem saçlarınıza zarar verebilir hem de istemediğiniz saç rengini bir süre kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Eğer ombreyi saç uçlarını koyu ya da açık renge boyayarak uygulamayı düşünüyorsanız bunu evde yapmanız mümkün. Aralara ombre yapacaksanız bunu evde uygulamak biraz riskli olabilir.

Ombre Fiyatı Nedir?

Ombre fiyatı nedir? diye merak ediyorsanız bu konuda bir rakam söylemek yanlış olabilir. Saç uzunluğu, uygulanan boya miktarı ve çeşidi, yapılan ombre modeli ve bunu yaptıracağınız kuaföre göre fiyat değişebilir.

Bu yazımızda ombre nedir? diye merak edenler için konu hakkında bilgiler paylaştık. Doğru ombre uygulamasını tercih ederek saçlarınızın daha bakımlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız saç renginize yakın renk tonlarında ombre yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir