Cam Şişeden Kolay Vazo Yapımı

Cam Şişeden Kolay Vazo Yapımı

Cam şişeden kolay vazo yapımı ilham verici bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Mutfaklarımızda kullandığımız gıda ve içeceklerin boşalan cam şişeleri ile çok güzel geri dönüşüm çalışmaları yapılmaktadır. Bu şişelerin üzeri boyanarak ya da farklı kumaşlarla kaplanarak ilginç dekor ürünleri yapılmaktadır. Cam şişeleri herkes kumaş ile kaplayamasa da boyamayı herkes yapabilir. Bu yazımızda cam şişeleri boyayarak vazo yapabileceğiniz pratik bir uygulamayı sizlere aktarıyoruz. Siz de şık bir dekoratif vazoya sahip olmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli malzemeler ve yapım aşamasının detayları aşağıdadır.

Makale İçeriğinde Neler Var

Cam Şişeden Kolay Vazo Yapımı

Cam şişeden vazo yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Çizim yapma yeteneğiniz varsa cam şişenin üzerine kendiniz çok güzel desenler yapabilirsiniz. Çizim yapamıyorsanız hazır şablonlardan kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra bir de bizim size önereceğimiz pratik yöntemi uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam şişe
  • Cam boyası ( sprey ya da normal )
  • Bant
  • Makas

Uygulamanın yapımında yağ ve süt şişesi gibi her türlü cam şişe kullanılabilir.

Cam Şişeden Vazo Yapımı

Cam şişeden vazo yapımına başlamadan önce bunun içini güzelce yıkamanız ve şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmanız gerekiyor. Bunu kolay bir şekilde yapabilmek için daha önceden paylaştığımız, cam şişedeki etiket nasıl çıkarılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Şişenin üzerindeki etiketi çıkardıysanız vazo yapımına geçebilirsiniz.

  • Nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verdiyseniz banttan keseceğiniz parçaları buna uygun şekilde şişenin üzerine yapıştırın.
  • Daha sonra açıkta kalan yerleri güzelce boyayın.
  • Boya kuruduktan sonra bandı dikkatli bir şekilde çıkararak dekoratif vazoyu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde cam şişeler ile çok şık vazolar yapabilirsiniz. Bandı düz ya da geometrik şekillerde keserek farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Şıklığı ile dikkat çeken bir vazo yapmak isterseniz altın ya da gümüş rengi boyalar kullanabilirsiniz.

Bu güzel çalışmayı evde denmek isterseniz aşağıda paylaştığımız, cam şişeden dekoratif vazo yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Aynı uygulamayı cam kavanoz ya da düz su bardakları ile de yapabilirsiniz.

Cam Şişeden Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Cam Şişeden Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir