Cilt Beyazlatıcı Pirinç Maskesi Tarifleri

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Maskesi Tarifleri

Cilt beyazlatıcı pirinç maskesi tarifleri cilt rengini açmak ve ciltteki lekeleri gidermek için sıklıkla uygulanmaktadır. Bu yazımızda vereceğimiz pirinç maskesi tariflerini uygulayarak siz de cildinizin daha beyaz ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı pirinç maskesi tariflerine geçmeden önce konu hakkında küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Öncelikle tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi pirinç maskesinden de mucizevi bir etki beklememek lazım. Bu maske ciltteki çok koyu lekeleri ya da daha önceden oluşmuş sivilce izlerini tam olarak gideremeyebilir. Fakat düzenli kullanım sonucunda bunların belirginliğini azaltmaya yardımcı olacaktır. Hemen ilk kullanımda olmasa bile birkaç kullanımdan sonra pirinç maskesi etkisini yavaş yavaş göstermeye başlayacaktır.

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Maskesi Tarifleri

Evde cilt beyazlatmak isterseniz bunun için cilt yapınıza uygun bir pirinç maskesi kullanabilirsiniz. Cilt yapınıza göre pirincin içine ilave edeceğiniz ekstra malzemeler sayesinde cildinizi beyazlatırken ihtiyacı olan bakımı da yapabilirsiniz.

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Unu Maskesi Tarifi

Sadece pirinç unu kullanarak hazırlayacağınız bu maskeyi evde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Evde pirinç unu yoksa pirinci havanda ezerek un haline getirerek kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yarım yemek kaşığı pirinç unu
  • Yarım çay bardağı su

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kasenin içine belirtilen miktarda pirinç ununu alın ve bunun üzerine azar azar su ilave ederek macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze uygulayın, etki etmesi için 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Cildi Nemlendiren ve Beyazlatan Pirinç Unu Maskesi

Bu maskenin yapımında pirinç unu ile beraber bal da kullanılmaktadır. Balın nemlendirici ve yumuşatıcı etkisi sayesinde pirinç unu maskesi uyguladıktan sonra oluşabilecek cilt kuruluğunu önleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1,5 çay kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içine pirinç unu ve balı alın. Bunları güzelce karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Etki etmesi için 15 dakika bekleyin ve sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz.

Kuru Ciltler için Cilt Beyazlatan Pirinç Maskesi

Kuru bir cilt yapınız varsa pirinç maskesi uyguladığınızda cildinizdeki bu sorun daha çok açığa çıkacaktır. Bunu önlemek için pirin maskesini su yerine süt ile yapabilirsiniz. Bu şekilde cildinizi beyazlatırken nem dengesini de koruyabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 çay kaşığı pirinç unu
  • Biraz süt

Yapılışı ve Uygulanışı

Pirinç ununu cam bir kasenin içine alın ve sürülebilecek kıvama gelene kadar içine azar azar süt ilave edin. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayarak durulayın.

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı pirinç
  • Biraz süt

Yapılışı ve Uygulanışı

İlk olarak maskenin yapımında kullanacağınız pirinçleri haşlamakla işe başlamalısınız. Bunun için pirinci küçük bir tencerenin içinde yumuşayana kadar kaynatın. Daha sonra bunun suyunu süzün ve haşlanmış pirinci biraz süt ile ezerek yüzünüze uygulayın. Maskenin etki etmesi için 15 dakika kadar beklettikten sonra bol ılık su ile yıkayarak durulayın.

Bu yazımızda sizlerle farklı cilt yapılarına göre uygulanabilecek pirinç maskesi tarifleri paylaştık. Bunları haftada bir kere düzenli olarak uygulayarak daha güzel ve bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Pirinç maskesi yapmak için dışarıdan pirinç unu almanıza gerek yok. Pirinci havanda döverek un haline getirip, maske yapımında kullanabilirsiniz. Pirinç maskesini sadece yüzünüze değil tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Pirinç maskesinin cilt üzerindeki kurutucu etkisini göz önünde bulundurarak uygulama sonrasında cildinize uygun bir nemlendirici ürün kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle kuru ciltlerde bu aşamayı atlamak cildin daha fazla kurumasına neden olabilir. Pirinç maskesinin cilde faydaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, cilt beyazlatıcı pirinç maskesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir