Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden yaprak bardak altlığı yapımı kolay bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Keçe ile yapılan bardak altlıkları şık görünümleri ile dikkat etmektedir. Bu tür çalışmalar el becerisi gerektirdiği için keçe tasarıma yeni başlayanlar için zor olabilir. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız yapraklı bardak altlığı yapımı ise ilk denemede bile yapabileceğiniz kolay bir çalışmadır. Bu uygulamayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve çalışmanın resimli anlatımını aşağıda veriyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Yapımı

Evde keçeden bardak altlığı yapmak için dikiş makinesi kullanıldığından kısa sürede istediğiniz sayıda bardak altlığını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde evde kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için çok güzel tasarımlar oluşturmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • 3 farklı renkte keçe
  • Yapmak istediğiniz bardak altlığının boyutuna uygun yaprak kalıbı
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas
  • Dikiş makinesi

Yapraklı bardak altlığı yapımında zemin her renk keçe kullanılabilir. Gerçekçi bir görünüm olması için alt ve orta katta kahverengi tonlarını kullanabilirsiniz.

Yaprak Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Eğer elinizde bardak altlığı yapmak için kalıp yoksa önce bunu hazırlamakla işe başlamalısınız. Bunun için beğendiğiniz bir yaprak resminin çıktısını alın ve bunu karbon kağıt yardımı ile bir kartona çizin. Makas ile çizgilerin üzerinden geçerek kesin. Bu şekilde yaprak kalıbı çıkardıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz. ( Uygulamayı yapmak için 3 farklı boyda keçe yaprak kullanıldığı için isterseniz 3 tane farklı boyda yaprak kalıbı hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde işiniz daha kolay olacaktır. )

  • İlk olarak kalıplar yardımı ile keçelerin üzerine yaprakları çizmekle işe başlayın. Bunun için tek yapmanız gereken yaprak kalıbını keçenin üzerine yerleştirmek ve sonrasında iz sabunu ya da kalem ile çizmek.
  • Sonraki aşamada çizdiğiniz çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
  • 1 tane bardak altlığı yapmak için 3 farklı boyda yaprak hazırlamanız gerekiyor. Bu hesaba göre yeterli sayıda keçe yaprak hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Son aşamada yaprak şeklindeki keçeleri büyükten küçüğe doğru üst üste sıralayın ve bunları yaprak damarı oluşturacak şekilde dikerek birbirine tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçeden yapraklı bardak altlığı yapımı tamamdır. Yeni bardak altlıklarınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı yöntemi uygulayarak daha büyük yapraklar tasarlayarak bunları da supla olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde çok güzel yapraklı bir takım oluşturarak yemek masanızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, keçeden bardak altlığı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde keçe tasarım yapmaktan hoşlanıyorsanız keçeden kolay gül yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Keçeden Yaprak Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir