Yüzdeki Tüyler için Ev Yapımı Maskeler

Yüzdeki Tüyler için Ev Yapımı Maskeler

Yüzdeki tüyler için ev yapımı maskeler hem hesaplı hem de oldukça etkili doğal formüllerdir. Dudak üstü ve yanakların yan taraflarındaki tüyleri almak için çoğu bayan ağda ya da cımbız kullanmaktadır. Bu yöntemler o an için sorunu çözse de bir süre sonra bu tüyler yeniden çıkar. Uygulamalarda dikkatli davranılmazsa kökten alınmayan tüyler kötü bir görünüm meydana getirebilir. Yüzdeki tüyler için evde yapacağınız maskeler ise zaman içinde kıl köklerini güçsüzleştirerek bunların azalmasını ya da fark edilmeyecek kadar incelmesini sağlayabilir. Bu yazımızda hesaplı malzemeler ile evde uygulayabileceğiniz yüzdeki tüyleri yok eden maske tarifleri paylaşıyoruz.

Yüzdeki Tüyler için Ev Yapımı Maskeler

Dudak üstü ve yanaklarınızdaki tüyler sizi rahatsız ediyorsa aşağıda paylaşacağımız formüller bu konuda işinize yarayabilir. Evde kolay bir şekilde uygulayacağınız maske sayesinde sorunu çözebilirsiniz.

Yüzdeki Tüyleri Giderici Maske

Dudak üstü ve yanak bölgesindeki tüyler size rahatsızlık veriyorsa aşağıdaki ekonomik malzemeleri temin ederek evde yapacağınız doğal formülü uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 15 gram nişasta
 • 25 gram kırlangıç otu
 • 30 gram lanolin
 • 10 gram vazelin

Yapılışı ve Uygulaması

Nişasta dışındaki malzemeleri bir cezvenin içine alın ve benmari usulü eritin. Malzemeler eridikten sonra içine nişastayı da ilave edin. Tüm malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra biraz soğuması için bekleyin ve sonrasında yüzünüze sürün. Etki etmesi için 1 saat bekledikten sonra temizleyerek uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Yüzdeki Tüyler için Maske

Gerekli Malzemeler

 • 1 diş sarımsak
 • 1 tane kuru soğan
 • Siyah merhem

Malzeme listesinde bulunan siyah merhemi aktarlardan temin edebilirsiniz.

Yapılışı ve Uygulaması

İlk olarak kuru soğanı soyun ve bıçak ile ince bir şekilde dilimleyin. Daha sonra kestiğiniz soğanları küçük bir tencerenin içine alın ve közlenmiş bir kıvama gelene kadar ocakta ısıtın. Sarımsağın kabuğunu soyun ve bunu bir kasenin içine rendeleyin. Daha sonra üzerine siyah merhem ilave ettikten sonra tüylerin üzerine sürün. Bunun üzerine ılımış olan közlenmiş soğanları koyun. 20 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Uygulamanın faydasını görmek için 3 gün ard arda yapılması gerekmektedir.

Yüzdeki Tüyleri Yok Eden Şeker Maskesi

Yüzdeki tüyleri yok eden maske denince akla ilk gelen şeker maskesi olmaktadır. Hepimizin mutfağında bulunan malzemeler kullanılarak yapılan bu maske çoğu bayanın deneyip, sonuçtan memnun kaldığı bir doğal formüldür.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane yumurta akı
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı mısır unu

Yapılışı ve Uygulaması

Yumurta akı, toz şeker ve mısır ununu cam bir kasenin içinde güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüzde tüy olan bölgelere sürün. Kuruyana kadar beklettikten sonra yüzünüzden yavaşça soyarak çıkarın. Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için bu maskeyi haftada 3 kere uygulamanız gerekmektedir.

İstenmeyen Tüyler İçin Ev Yapımı Maske

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için deneyebileceğiniz pratik bir maske tarifini daha aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 çay kaşığı süt
 • 1 yemek kaşığı süt kreması
 • 1 çay kaşığı zerdeçal
 • 2 yemek kaşığı leblebi tozu

Yapılışı ve Uygulaması

Malzeme listesinde belirtilen miktarda süt, süt kreması, zerdeçal ve leblebi tozunu bir kabın içinde güzelce karıştırın. Sonrasında maskeyi yüzünüze sürün ve etki etmesi için 20 dakika bekletin. Sürenin bitiminde yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyin. Bu maskeyi ayda 3 kere düzenli olarak uyguladığınızda yüzünüzdeki tüylerin azaldığını görebilirsiniz.

Yüzündeki tüylerden şikayetçi olan, lazer epilasyona maddi imkanı el vermeyen ve ağda yapmak istemeyen bayanlar bu tariflerden istediklerini tercih edebilirler. Yüzdeki tüyler için maske uyguladığınızda bunu düzenli olarak devam ettirmelisiniz. Hemen ilk birkaç seferde istenmeyen tüylerden kurtulmak ne yazık ki mümkün değildir. Ancak zamanla kıl köklerin zayıflayıp, güçsüzleşmesi sonucu bunlardan kurtulmanız mümkün olabilir. Verdiğimiz bitkisel ve doğal maske tariflerinden herhangi birinin içeriğinde alerji olmanıza neden olan bir malzeme varsa onu uygulamayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir