Keçeden Yıldızlı Dekoratif Süs Yapımı

Keçeden Yıldızlı Dekoratif Süs Yapımı

Keçeden yıldızlı dekoratif süs yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Keçeden yapılan dekoratif süsler şıklığı ile dikkat çektiği için bu tarz süslerin kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle çocuk ve bebek odalarında keçeden yapılan dekor ürünleri sıkça kullanılmaktadır. Siz de evde bu tarz süsler yapmak istiyor fakat daha önceden keçe tasarım yapmadığınız için cesaret edemiyorsanız bu çalışma tam size göre. Evde keçeden yıldızlı dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Keçeden Yıldızlı Dekoratif Süs Yapımı

Keçeden yıldızlı süs yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken süs yapımında kullanacağınız yıldızın boyutuna karar vermek. Buradan sonrası ise oldukça kolay. Eğer yıldız yapmak için elinizde kalıp yoksa bir kartona istediğiniz boyutta yıldız çizip bunu makas ile keserek kalıbı kendiniz de yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçeler varsa bunları kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • İstediğiniz büyüklükte yıldız kalıbı
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas

Keçeden Yıldızlı Süs Nasıl Yapılır?

Keçe ile yıldızlı süs yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak yıldız kalıbını keçenin üzerine yerleştirin ve etrafından iz sabunu ya da kalem ile geçerek yıldızı çizin. Daha sonra bu çizgilerin üzerinden makas ile kesin.
  • Bu şekilde ihtiyacınız kadar keçe yıldız yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada yıldızların tam ortasından dikiş makinesi ile dikerek bunları birbirine tutturmanız gerekiyor.
  • Uygulamayı tamamladıktan sonra yıldızlı dekoratif süsü iki çivi arasına asabilir ya da farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde özel günlerde evinizi çok kolay bir şekilde süsleyebilirsiniz. Aynı uygulamayı yıldız yerine kalp ve çiçek figürleri ile de yapmanız mümkün. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Farklı bir tasarım oluşturmak isterseniz yıldızların hepsini aynı boyutta yapmak yerine büyüklü küçüklü olarak da yapabilirsiniz. Evde keçeden yıldızlı süs yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Uygulamayı deneyecek olanlara kolay gelsin.

Keçeden Yıldızlı Dekoratif Süs
Keçeden Yıldızlı Dekoratif Süs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir