Keçe Çiçek Kalıpları

Keçe çiçek kalıpları sayesinde evde çok kolay bir şekilde keçe çiçekler yapmak mümkündür. Günümüzde birçok kişi hobi olarak ya da ek gelir elde etmek için evde keçe tasarım ile uğraşmaktadır. Bu tür uygulamalarda ilk olarak keçenin üzerine çiçek çizilir ve daha sonra makas ile kesilerek gerekli adımlar uygulanır. Çizimi iyi olmayanlar ise çiçek kalıpları ile kolay bir şekilde keçenin üzerine çizim yapabilmektedir.

Keçe Çiçek Kalıpları

Keçe çiçek kalıpları yapılacak çiçeğin çeşidine göre farklı olabilir. Bazı kalıplar tek parça halinde ve basit bir çiçek şeklindedir. Bazı çiçek kalıpları ise spiral şeklinde olup, bunlarla çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Son dönemlerde spiral şeklinde kalıplar ile yaprakları kat kat açılan harika çiçekler yapılmaktadır. Bu çiçekler tek başlarına kullanılabildikleri gibi kapı süsü ve duvar süsü gibi birçok dekor ürününün yapımında da kullanılmaktadır.

Keçe Çiçek Kalıbı Nasıl Yapılır?

Daha önceden evde keçe tasarım yapmamış olanlar keçe çiçek kalıbı nasıl yapılır? diye merak edebilirler. Bunun için bir kağıda spiral şeklinde bir çizim yapılmaktadır. Bu spiral düz ya da kenarları tırtıklı olabilir. Çizilen spirale göre farklı çiçekler yapmak mümkün. Kağıda çizilen bu spiral karbon kağıt yardımı ile keçeye çıkarılır. Buradan sonrasında makas ile kesilen keçe şeklinde spiral içten dışa doğru kıvrılarak güzel bir çiçeğe dönüştürülür. Evde keçeden yapay çiçek yapımı için bu tür kalıplar kullanılmaktadır.

Evde keçe ile kolay çiçek yapmak isterseniz siz de bu kalıplardan kullanabilirsiniz. Eğer çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız aşağıda paylaştığımız, keçe çiçek kalıbı örnekleri bu konuda çok işinize yarayabilir. Bunlardan istediğinizin çıktısını alarak evde çok güzel keçe çiçekler yapabilirsiniz. Kağıt çiçek yapımına da aynı kalıplar kullanılmaktadır. Evde keçe tasarıma yeni başladıysanız kolay çiçek yapmak için bu kalıplar çok işinize yarayabilir. Bu tür kalıplarla çalışırken spiral şeklindeki keçeyi sardıktan sonra alttan dikmeniz ya da yapışkan ile tutturmanız gerekmektedir.

Keçe Çiçek Kalıbı
Keçe Çiçek Kalıbı
Keçe Çiçek Kalıbı-1
Keçe Çiçek Kalıbı-1
Keçe Çiçek Kalıbı-2
Keçe Çiçek Kalıbı-2
Keçe Çiçek Kalıbı-3
Keçe Çiçek Kalıbı-3
Keçe Çiçek Kalıbı-4
Keçe Çiçek Kalıbı-4
Keçe Çiçek Kalıbı-5
Keçe Çiçek Kalıbı-5
Keçe Çiçek Kalıbı-6
Keçe Çiçek Kalıbı-6
Keçe Çiçek Kalıpları
Keçe Çiçek Kalıpları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir