Cilt Lekeleri için Havuç Maskesi
Güzellik

Cilt Lekeleri için Havuç Maskesi

Cilt lekeleri için havuç maskesi evde doğal bakım uygulayanların çok işine yarayacak bir formüldür. Günümüzde en çok karşılaşılan cilt problemleri arasında cilt lekeleri ve sivilce gelmektedir. Bu sorunların her ikisi de cildin güzelliğine gölge düşürdüğü için biran önce çözülmesi gerekmektedir. Siz de cildinizdeki lekelerden ya da sivilcelerden şikayetçi iseniz bu yazımızda paylaşacağımız doğal bakım formüllerinden faydalanabilirsiniz.

Cilt Lekeleri için Havuç Maskesi

Havuç içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde birçok cilt probleminin çözümüne yardımcı olmaktadır. Piyasada satılan birçok cilt koruyucu ürün havuç içermektedir. Bu tür kimyasal cilt bakım ürünleri cilde faydadan çok zarar verdiği için en iyisi kendi havuç maskenizi evde yapmanız. Bu şekilde kullandığınız cilt bakım ürününün doğallığından emin olabilirsiniz. Cilt lekeleri ya da sivilcelerden şikayetçi iseniz aşağıda paylaşacağımız doğal formüllerden istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri ve Sivilceler için Havuç Toniği

Gerekli Malzemeler

  • 1 kahve fincanı havuç suyu
  • 1 kahve fincanı salatalık suyu
  • Cam bir şişe

Yapılışı ve Uygulanışı

Salatalık suyunu ve havuç suyunu cam bir kasenin içinde güzelce karıştırın. Hazırladığınız havuç toniğini cam bir şişenin içine koyun. Bu toniği bir pamuk yardımı ile gece yatmadan önce cildinize uygulayın.

Cilt Lekeleri ve Sivilceler için Havuç Maskesi

Gerekli Malzemeler

  •  2 tane havuç
  • 2 yemek kaşığı organik bal

Yapılışı ve Uygulanışı

Havuçları güzelce yıkayın ve bıçak yardımı ile kabuklarını kazıdıktan sonra bunları blenderdan geçirerek püre haline getirin. Havucun suyunu tonik olarak kullanmak için ayırabilirsiniz. Havuç püresini bir kasenin içine alın ve içine bal ilave ederek güzelce karıştırın. Havuç maskesi hazır, bunu cildinize uygulayın ve 20 dakika kadar etki etmesi için bekletin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak durulayabilirsiniz.

Bu yazımızda paylaştığımız cilt lekeleri ve sivilceler için havuç maskesi düzenli olarak kullanıldığında etkili sonuç verebilir. Evde 15 günde bir uygulayacağınız havuç maskesi ile cildinizdeki leke ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Havuca alerjiniz varsa bu tonik ve maskeyi uygulamamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: