Kayısı Maskesi

Kayısı Maskesi

Kayısı maskesi evde düzenli olarak doğal bakım uygulayan bayanların çoğunun uyguladığı bir formüldür. Meyve ile yapılan cilt bakım maskeleri kolay uygulanabilmesi ve cilde ferahlık vermesi bakımından da oldukça idealdir. Günümüzde birçok meyve ile doğal bakım uygulanmaktadır. Fırsat buldukça bu doğal tarifleri sizlerle paylaşıyoruz. Cildinizin daha bakımlı ve güzel görünmesini isterseniz siz de kayısı maskesi yapmayı deneyebilirsiniz.

Kayısı Maskesi

Lezzetli bir meyve olan kayısı cilt için de oldukça faydalıdır. Kayısı maskesinin faydaları konusunda biraz bilgi verelim. Öncelikle cildin ihtiyacı olan A ve C vitaminleri bu meyvede bolca bulunur. Cildi nemlendirme özelliği nedeni ile kuru ciltlerin birçok sorununu gidermeye yardımcı olur. Cildin onarılmasına katkıda bulunan bu doğal formül yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını da geciktirici özelliğe sahiptir. Cildi derinlemesine temizler bu özelliği nedeni ile sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde son derece etkilidir. Cilt lekelerini gidermeye yardımcı olan kayısı maskesi, cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlar. Daha canlı ve parlak bir cilt için siz de evde kayısı maskesi yapabilirsiniz.

Cilt Yenileyen Kayısı Maskesi

Cildiniz soldun ve mat görünüyorsa daha canlı ve parlak görünmesi için cilt yenileyen kayısı maskesi uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi boyun ve dekolte bölgesinde de rahatlıkla uygulamanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • 10 tane taze kayısı
  • Yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı süt

Yapılışı ve Uygulaması

İlk olarak kayısıları yıkayın ve bunların çekirdeklerini çıkardıktan sonra mutfak robotunda çekerek püre haline getirin. Elde ettiğiniz kayısı püresini cam bir kasenin içine alın. Bunun üzerine belirtilen miktarda süt ve bal ilave ederek güzelce karıştırın. Malzemeler sürülebilecek kıvama geldikten sonra yüz, boyun ve dekolte bölgenize uygulayın. Etki etmesi için 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak durulayabilirsiniz.

Bu yazımızda kayısı maskesi nasıl yapılır? sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulayacağınız bu doğal bakım formülü sayesinde daha canlı ve genç görünen bir cilde kavuşabilirsiniz. Eğer kayısıya alerjiniz varsa bu maskeyi uygulamayın. Taze kayısı bulamazsanız maskenin yapımında kuru kayısı da kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda önce kuru kayısıyı haşlayarak yumuşatmanız gerekiyor. Yumuşayan kayısıyı püre haline getirdikten sonra kayısı maskesini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ev yapımı maske tarifleri ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, cilt lekeleri için havuç maskesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir