Cilde Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkarılır?

Cilde Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkarılır

Cilde bulaşan saç boyası nasıl çıkarılır? sorusunu saçlarını evde kendileri boyayan bayanlar çok sık sorarlar. Çünkü bir çoğumuz saçlarımızı boyayacağımız zaman giysilerimizi koruma altına alır, ellerimize eldiven giyeriz fakat alın, kulak ve ense bölgemize saç boyasının bulaşabileceğini hesaba katmayız. Boyama işlemi bittikten sonra cildimize boya bulaştığını gördüğümüzde paniğe kapılırız. Az sonra sizlere bahsedeceğimiz cilde bulaşan saç boyasını çıkarma yöntemleri sayesinde artık böyle tatsız bir sürprizle karşılaşmanız halinde sorunu hemen çözebilirsiniz.

Cilde Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkarılır?

Cilde bulaşan saç boyasını çıkarma yöntemlerine geçmeden önce küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Saçlarınızı boyamaya başlamadan önce kulak, boyun, ense ve alın gibi bölgelere biraz vazelin sürerseniz cildinize saç boyasının bulaşmasını önleyebilirsiniz. Saçlarınızı boyamadan önce, saç boyalarını çıkarmak için özel olarak üretilen mendillerden temin ederseniz bu sorundan kurtulmanız daha kolay hale gelir. Boya öncesinde vazelin kullanmayı unuttuysanız ve saç boyasını temizlemek için elinizin altında bunun için üretilmiş bir ürün yoksa bakımlı bayanlar dünyasında çözümler tükenmez diyerek bu konuda yapabileceklerinizi anlatmaya geçiyoruz.

Cilde Bulaşan Saç Boyasını Çıkarmak İçin Yapılması Gerekenler

  • Cilde bulaşan saç boyasını çıkarmak için uygulanabilecek en pratik ve etkili yöntem asetondur. Bir parça pamuğa biraz aseton damlatarak boyanın bulaştığı yerleri bununla ovabilirsiniz. Yalnız aseton cildi tahriş edebileceği için özellikle hassas bir cilt yapısına sahip olanlar bu uygulamayı yapmaktan kaçınmalıdır.
  • Biraz makyaj temizleyicisi ve şampuanı karıştırın. Bir parça pamuğu bu karışıma batırıp boyanın bulaştığı bölgeleri bununla silin.
  • Evinizde bebek yağı bulunuyorsa, buna biraz yüz temizleme jeli ilave ederek cildinize bulaşan saç boyasını çıkarmak için etkili bir karışım elde edebilirsiniz.
  • Cildinize bulaşan saç boyasını çıkarmak için kullanabileceğiniz en risksiz yöntem zeytinyağı kullanmaktır. Bir parça pamuğu zeytinyağına batırıp, boyanın bulaştığı bölgeleri bununla ovalarsanız sorunu çözebilirsiniz.
  • Buzdolabınızda süt varsa, bir parça pamuğu süte batırıp bununla da silmeyi deneyebilirsiniz.
  • Her evin mutfağında bulunan ve bayanların güzellik kaynaklarından birisi olan limon da cilde bulaşan saç boyalarından kurtulmak için kullanılan yöntemler arasında bulunmaktadır.
  • Saçlarınızı boyadığınız boyanın kabını henüz yıkamadan, cildinize bulaşan saç boyasını farkederseniz hemen bu boyadan biraz alıp saç boyasının bulaştığı yere sürüp ovalayın.

Cilde bulaşan saç boyasını çıkarma yöntemleri çoğu bayanın deneyip başarılı sonuçlar almış olduğu uygulamalardır. Saçlarınızı evde kendiniz boyuyorsanız boyama işlemi biter bitmez cildinize saç boyası bulaşıp bulaşmadığını kontrol edin. Böyle durumlarda ne kadar erken müdahale ederseniz o kadar iyi sonuç alabileceğinizi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir