Takma Tırnak Nasıl Takılır, Çıkarılır?

Takma Tırnak Nasıl Takılır Çıkarılır

Takma tırnak nasıl takılır, çıkarılır? sorusunun cevabı günümüzde çoğu bayan için önemlidir. Bayanlar için makyaj kadar bakımlı görünen tırnaklar da önemlidir. Birçoğumuz çeşitli sebeplerden dolayı tırnaklarımızı uzatamayız ve gerektiği zaman takma tırnak kullanırız. Protez tırnak olarak da adlandırılan bu ürünleri kullanmak bayanlar için büyük bir kolaylık sağlar fakat takma tırnak nasıl takılır ve çıkarılır bunları bilmezsek çeşitli sorunlar yaşayabilir ve kendi tırnaklarımıza zarar veririz. Bu yazımızda takma tırnağın nasıl kullanılacağına dair bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Takma Tırnak Nasıl Takılır, Çıkarılır?

Tırnaklarınızı riske atmadan takma tırnak kullanmak isterseniz bu işin püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. Daha önceden protez tırnak kullanmadıysanız vereceğimiz bilgileri gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde beklemediğiniz birçok olumsuzlukla karşılaşabilirsiniz. Takma tırnağı takarken ve çıkarırken dikkat etmeniz gereken noktaları ayrı başlıklar altında sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma tırnak kullanmak isteyenler, uyguladıkları işlem sonucunda doğal bir tırnak görünümü elde etmek istiyorlarsa bu konuda gereken özeni göstermeleri gerekir. Güzel takılmayan, yerine tam olarak oturmayan bir takma tırnak hem çirkin görünür hem de yerinden çıkarak sorun meydana getirebilir. Takma tırnak kullanmak isteyenler bunun için doğru yapıştırıcıyı kullanmalı ve protez tırnakların ölçüsüne dikkat etmelidir. Takma tırnaklar da tıpkı kendi tırnaklarımız gibi büyüklü küçüklü değişik boyutlarda yapılmışlardır. Bunları uygun tırnaklara takmak yapılan işi kolaylaştırır ve tırnakların yerine daha kolay yerleşip, yapışmasını sağlar. Şimdi gelelim takma tırnakların nasıl takılacağına.

Gerekli malzemeler: Takma tırnak, tırnak yapıştırıcı, fırça, pamuk, aseton veya alkol.

  • Takma tırnak oje, parlatıcı vb. üzerine uygulanmaz. Bu nedenle uygulamaya başlamadan önce tırnaklardaki oje veya parlatıcılar asetonla çıkarılır. Bu tür ürünler olmasa bile tırnağın üzerindeki yağ tabakasını temizlemek için bir parça pamuğa aseton veya alkol dökülerek tırnakların tamamı güzelce temizlenir ve kurutulur.
  • Hangi takma tırnağın hangi tırnağa uygulanacağına deneyerek karar verildikten sonra tırnak yapıştırıcısı bir fırça yardımıyla tırnağa ince bir tabaka halinde sürülür.
  • Yapışkan sürülen tırnağın üzerine takma tırnak dipten uca doğru yapıştırılır. Bu aşamada takma tırnağı kendi tırnağınızın dip kısmına iyi yerleştirmelisiniz. Yapıştırma işlemini uygularken arada hava kabarcığı kalmamalı, eğer hava kabarcığı oluşursa tırnaklar yerine tam olarak oturmaz, bu da ortaya yapay bir görüntü çıkmasına neden olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için tırnağı yapıştırdıktan sonra birkaç saniye bastırarak iyice yerine yapışmasını sağlayın.
  • Takma tırnaklarınız kuruduktan sonra istediğiniz şekli verip oje sürebilirsiniz. İsteyenler düz takma tırnak yerine kendinden desenli takma tırnak da kullanabilirler.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnağı takarken gösterdiğimiz özeni çıkarırken de göstermemiz gerekir. Aksi halde hem canımız yanar hem de kendi tırnaklarımıza zarar verebiliriz. Takma tırnağı hiçbir işlem uygulamadan yukarı doğru zorlayarak yerinden çıkarmaya çalışmak son derece yanlış ve tehlikelidir. Tırnakları çıkarmadan önce yumuşamaları için yapılacak basit bir uygulama, işimizi kolaylaştırır ve herhangi bir aksilik aksilik yaşamamızı önler. Takma tırnakları çıkardıktan sonra kendi tırnaklarımızda oluşan tahribatı önlemek için mutlaka vazelin sürmeliyiz.

Gerekli Malzemeler: Küçük bir kap, sıcak su, aseton, pamuk ve vazelin.

  • İlk olarak küçük bir kabın içerisine aynı miktarda aseton ve sıcak su koyun.
  • Hazırladığınız bu karışımın içine tırnaklarınızı sokun ve bu şekilde 10 dakika kadar yumuşamalarını bekleyin.
  • Tırnaklarınızı karışımın içinden çıkardıktan sonra pamukla kuruladıktan sonra çıkarma işlemine başlayabiliriz. Takma tırnakları zorlamadan kaldırın, yumuşayan tırnaklar kolayca çıkacaktır. Kaldırdığınızda çıkmıyorsa zorlamayın ve tekrar bir süre karışımda bekleterek çıkarın.
  • Takma tırnakları çıkardıktan sonra, kendi tırnaklarınıza ve tırnak etlerine vazelin sürerek masaj yapın. Bu şekilde tırnaklarınızda asetonlu suyun oluşturduğu kuruluğu giderebilirsiniz.

Takma tırnak nasıl takılır ve çıkarılır bunları sizinle paylaştık. Bundan sonra gerekli malzemeleri ve uygun teknikleri kullanarak takma tırnağı daha kolay kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir