Sivilceler için Asprin Maskesi

Sivilceler için Asprin Maskesi

Sivilceler için asprin maskesi evde cilt bakımı yapanların sıkça uyguladığı bir doğal formüldür. Ergenlik çağından itibaren birçok kişi sivilce sorunu ile karşılaşmaktadır. Yanlış beslenme alışkanlığı, cildin genel yapısı, aşırı makyaj yapmak ve cilt temizliğine özen göstermemek sivilce nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Güzel ve pürüzsüz bir cildin önündeki en büyük engellerden birisi olan sivilcelerden kurtulmak için evde asprin maskesi uygulayabilirsiniz. Yapımı ve uygulaması kolay olan bu doğal formül sayesinde siz de sivilcesiz ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Sivilceler için Asprin Maskesi

Sivilce maskesini daha önceden denememiş olanlar, sivilce maskesinin faydaları konusunda bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bu maske sivilce nedeni ile tahriş olan cildin yatışmasını sağlar. Var olan sivilceleri gidermeye yardımcı olurken, yeni sivilce oluşumunu da önler. Sivilceler kadar önemli bir sorun olan sivilce lekelerini önlemek açısından da oldukça etkilidir. Sivilce maskesi tüm bu faydalarının yanı sıra cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını da sağlar.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane asprin
  • 1 yemek kaşığı ılık su

Eğer kuru bir cilt yapınız varsa asprin maskesi yaparken 1 çay kaşığı bal ya da yoğurt ilave edebilirisiniz. Bu şekilde cildinize ihtiyacı olan nem takviyesini de yapmış olursunuz. Yağlı bir cildiniz varsa asprin maskesini yaparken bir limonun yarısının suyunu sıkarak kullanabilirsiniz.

Asprin Maskesi Nasıl Yapılır?

Asprinleri havanda döverek ezin ve daha sonra bunları cam bir kabın içinde 1 yemek kaşığı ılık su ile karıştırarak krem kıvamına gelmesini sağlayın. Bu şekilde asprin maskesini yaptıktan sonra bunu cildinize uygulayın. Etki etmesi için 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak yaparsanız sivilcelerden kurtulabilir ve yenilerinin oluşumunu da önleyebilirsiniz.

Asprine alerjiniz varsa asprin maskesi uygulamayın. Eğer bu konuda bir bilginiz yoksa asprin maskesini önce cildinizin küçük bir yerine sürerek, alerjik reaksiyon olup olmadığını test edin. Eğer herhangi bir sorun ile karşılaşmadıysanız maskeyi uygulayabilirsiniz. Asprin maskesini yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki sivilceler için kullanabilirsiniz. İsterseniz daha önceden paylaştığımız, cilt lekeleri için havuç maskesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir