Renkli French Manikür Nasıl Yapılır

Renkli French Manikür Nasıl Yapılır

Renkli french manikür nasıl yapılır? sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. French manikür yani Fransız manikürü, zemine sürülen düz ojenin ardından tırnak uçlarına farklı renkte bir oje sürülmesidir. Her yaştan bayanın tırnak süslemek için kullandığı bu yöntem ilk başlarda açık renk üzerine beyaz oje ile yapılırken daha sonra koyu ojelerle de uygulanmaya başlanmıştır. Son dönemlerde ise bu uygulama renkli french oje olarak karşımıza çıkıyor. Çoğunlukla açık renk oje üzerine sarı, yeşil, mavi, mor gibi canlı renklerle uygulansa da koyu renklerle de yapılmaktadır. Metalik ya da simli ojelerle uygulanan french oje ise tırnaklarda çok güzel durmaktadır.

Renkli French Manikür Nasıl Yapılır?

Uçları rengarenk boyanmış tırnaklar gördüğünüzde sizin de ilginizi çekiyorsa evde kolay bir şekilde french oje uygulamanız mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken french manikür yapmak için hazır satılan aparatlardan almak ya da bant temin etmek. Bundan sonrasında tırnaklarınızda nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar verip hemen uygulamaya geçebilirsiniz. Aşağıda görmüş olduğunuz yuvarlak aparatlar french oje yapmak için kullanılmaktadır. Bunların farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Renkli french manikür yapımı için de aynı aparatlar kullanılmaktadır. İlk olarak tırnağınıza açık ya da koyu renk 2 kat oje sürün. Daha sonra french manikür aparatını tırnağınıza geçirin. Bunu yaparken tırnak uçları açıkta kalmalı. Sonrasında uçlara diğer ojeyi sürerek uygulamayı tamamlayın.

Tırnağınızı kapatacak herhangi bir obje de bu konuda işinize yarayabilir. İsterseniz bantları uygun şekilde kesip kolay bir şekilde renkli french manikür yapabilirsiniz. Bu konuda açık ya da koyu istediğiniz renkte ojeleri seçebilirsiniz. Son dönemlerde tırnak uçlarına açık renk ojeler sürülerek yapılan renkli french oje uygulaması popüler olduğundan dilerseniz siz de tırnaklarınıza böyle bir tasarım yapabilirsiniz.

Evde renkli french manikür yapmak isteyenlere bu konuda fikir vermesi için aşağıda bazı örnek uygulamaları paylaşıyoruz. İlkbahar ve yaz ayları için ideal olan bu tırnak süsleme yöntemini isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir.

Renkli French Manikür
Renkli French Manikür
Renkli French Manikür-1
Renkli French Manikür-1
Renkli French Manikür-2
Renkli French Manikür-2
Renkli French Manikür-3
Renkli French Manikür-3
Renkli French Manikür-4
Renkli French Manikür-4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir