Ponpondan Dekoratif Süs Yapımı

Ponpondan Dekoratif Süs Yapımı

Ponpondan dekoratif süs yapımı elinizdeki artık ipleri değerlendirmek için yapabileceğiniz ilham verici bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Örgü örmeyi seviyorsanız mutlaka kıyıda köşede artık ipler vardır. Bunları bekletmek yerine yapacağınız rengarenk ponponlarla evinizin dekorunu güzelleştirecek harika bir süs yapabilirsiniz. Ponponlar sevimli görünümleri ile bebek ve çocuk odasında kullanıldığı gibi salon ve oturma odasının dekorunu da güzelleştirebilir. Evde ponpondan dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli ola malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Ponpondan Dekoratif Süs Yapımı

Ponpon yün ya da farklı malzemelerden yapılan top şeklinde bir süstür. Küçük çocukların kıyafetini süslemek için, anahtarlık ve buna benzer aksesuarların yapımında ve dekoratif süs olarak kullanılmaktadır. Son dönemlerde yazlık sandalet ve terlikleri süslemesinde de ponpon kullanımı yaygınlaşmıştır. Siz de modern bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Makas
  • Yorgan iğnesi
  • Süsü asmak için ahşap ya da plastik bir çubuk

Elinizde artık yün ipler varsa bunlardan küçük bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Büyük bir duvar süsü ya da kapı perdesi yapmak isterseniz o zaman istediğiniz birkaç farklı renkte ip alarak istediğiniz boyutta dekoratif süs yapabilirsiniz.

Ponpondan Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Ponpondan dekoratif süs yapmak istiyor fakat ponponu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıda paylaştığımız resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, ponpon nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Şimdi gelelim asıl konumuz olan ponpondan dekoratif süs yapımına.

  • İlk olarak nasıl bir dekoratif süs yapacağınıza karar vererek kaç tane ponpona ihtiyacınız olduğunu tespit etmelisiniz.
  • Yeterli sayıda ponpon yaptıktan sonra bunları yorgan iğnesi yardımı ile iplere geçirin.
  • İplerin hepsi aynı boyda ya da farklı uzunlukta olabilir. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.
  • Bu ipleri ahşap ya da plastik bir çubuğa geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay uygulama sayesinde evinizin dekorunu güzelleştirecek çok güzel süslemeler yapmanız mümkün. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ve ağaç dalı bulma imkanınız varsa ponponları geçirdiğiniz ipleri buna asarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Evde ponpondan dekoratif süs yapmak isterseniz aşağıda, size bu konuda ilham verecek örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Elde Ponpon Yapımı
Elde Ponpon Yapımı
Ponpondan Dekoratif Süs
Ponpondan Dekoratif Süs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir