Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel Zayıflama Nedir

Bölgesel zayıflama nedir sorusu, bayanlar arasında en fazla merak edilen kilo verme sorularından birisidir. Normal kilosundan şikayetçi olmayan, ancak vücutlarını şekle sokmak isteyen bayanların başvurdukları bu zayıflama şekli, basen, kalça ve göbek bölgesinde depolanan yağların yok edilmesine yöneliktir. Genelde zayıflama sağlanacak bölgeye göre değişen bu uygulamalarda en önemli nokta, egzersiz hareketleridir. Zayıflama ve incelme sağlanmak istenen bölgeye göre farklı egzersiz hareketlerinin uygulandığı bölgesel zayıflama yöntemlerinde, ayrıca yağ yakıcı özellikli beslenme düzeni de uygulanır. Siz de vücudunuzun bazı bölgelerindeki fazlalıklardan şikayetçi iseniz bu yazımızdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama vücut genelini kapsayan genel zayıflamadan farklı olarak incelme sağlar. Genel kilo problemi olmayan ya da bu problemlerini çözenlerin uyguladığı bu incelme yöntemleri bölgeye göre değişir. Bölgesel zayıflama ile incelmek için incelme sağlanacak bölgede bulunan kasları düzenli olarak çalıştırmak yeterlidir. Bunun için kasların çalışmasını sağlayan egzersiz hareketlerini bilip düzenli ve yeterli sayıda uygulamak yeterlidir.

Bölgesel zayıflama için doğal yöntemlerin yanında teknolojik yöntemler de kullanılabiliyor. Özel klinik ya da güzellik merkezlerinde uygulanan bu yöntemlerden en fazla tercih edilenler; Zeltiq, CoolSculpting, UltraShapeV3, VelaShape 3, Accent Vshape yöntemleridir. Bu yöntemlerden en uygun olanı uygulama yapılacak olan sağlık merkezinde belirlenebilir. Yöntemin belirlenmesinin ardından uygulanacak seans sayısı ve süresi de kişinin durumuna göre belirlenebilir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri uygulanırken aynı zamanda özel bir diyet programı uygulanması da gerekebilir. Bu diyet programları genelde hafif uygulamalar olup sadece yüksek kalorili belirli besinlerin tüketilmemesini kapsar. Ayrıca gün içinde bol miktarda sıvı tüketmek, 3 litre kadar su içmek de bölgesel incelme yöntemleri için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Zayıflama yöntemlerinin uygulanması sırasında düzenli olarak seanslara katılmak ve dikkat edilmesi gereken noktaları uygulamayı yapan uzmanlardan öğrenip bunlara dikkat etmek gerekir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri uygulanıp istenen sonuç alındıktan sonra da yine beslenmenize dikkat edip egzersizlere devam ederek elde ettiğiniz görüntüyü korumanız mümkün. Eğer bu konuda dikkatli davranmazsanız bir süre sonra tekrar bölgesel yağlanma sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir