Püskülden Dekoratif Süs Yapımı

Püskülden Dekoratif Süs Yapımı

Püskülden dekoratif süs yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Tığ ya da şiş ile örgü örmeyi seviyorsanız elinizde farklı renklerde artık ipler bulunabilir. Bunları püskülden dekoratif süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. İp, kumaş ya da farklı malzemeler kullanılarak yapılan püsküller şık görünümleri ile farklı kendin yap çalışmalarında kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız püskülden dekoratif süs yapımı da bu çalışmalardan birisidir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Püskülden Dekoratif Süs Yapımı

Evde ipten dekoratif süs yapmak oldukça kolaydır. Püskül yapmayı biliyorsanız bu çalışmayı hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Eğer püskül yapmayı bilmiyorsanız daha önceden paylaştığımız, elle püskül yapımı yazımızı inceleyerek kolay püskül yapımını öğrenebilirsiniz. Evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak isterseniz püskülden dekoratif süs yapabilirsiniz. Rengarenk püsküllerle yapacağınız dekor ürününü salon, oturma odası, bebek ve çocuk odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tek renk ya da birkaç farklı renkte ip
  • Karton
  • Makas
  • Püskülleri asmak için orta kalınlıkta renkli bir ip

Uygulamanın yapımında her türlü ip kullanabilirsiniz. Güzel bir tasarım oluşturmak için kullanacağınız iplerin aynı kalınlıkta olmasına dikkat etmeniz yeterli.

Püskülden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede harika bir dekoratif süs tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak karton, çatal ya da elle püskül yapımı yöntemini uygulayarak aynı boyda püsküller yapmakla işe başlayın.
  •  Yeterli sayıda püskül yaptıktan sonra sıra geldi bunlardan dekoratif süs yapmaya.
  • Süs yapmak için kullanacağınız ipten istediğiniz uzunlukta bir parçayı makas ile kesin.
  • Daha sonra püskülleri yukarlarındaki ip yardımı ile bu ipe bağlayın.
  • Kullanacağınız ipin uzunluğuna göre püsküllerin arasında ne kadar boşluk bırakacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
  • Elinizde ipe geçirebileceğiniz boncuk ya da buna benzer süsleme aksesuarları varsa bunları da püskülleri arasına asarak daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay kendin yap çalışması sayesinde siz de evde rengarenk bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Püskül yapmayı bilmeyenler için aşağıda iki tane, püskül yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. İster uzun bir ip ile püskülden dekoratif süs yapabilir ya da birkaç farklı boyda ipe püskülleri takarak değişik tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, ponpondan dekoratif süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Karton ile Püskül Yapımı Resimli Anlatım
Karton ile Püskül Yapımı Resimli Anlatım
Elle Püskül Yapımı Resimli Anlatım
Elle Püskül Yapımı Resimli Anlatım
Püskülden Dekoratif Süs
Püskülden Dekoratif Süs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir