Evde Saç Düzleştirme Yöntemleri
Güzellik,  Nasıl Yapılır

Evde Saç Düzleştirme Yöntemleri

Evde saç düzleştirme yöntemleri, kuaföre gitmek yerine daha ekonomik bir şekilde saçlarınızı düzleştirmenizi sağlar. Her bayan düz saçlara sahip olmayı arzular. Bazılarımızın saçı kendinden düzken, bazılarımız da kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahibiz. Düz bir saç yapısı olan bayanların ekstra birşey yapmasına gerek yoktur. Kıvırcık ya da dalgalı saçları olanlar da saçlarını düzleştirmek için bazı yöntemler uygulayabilirler. Bu yazımızda saçları düzleştirmek için kullanabileceğiniz yöntemleri paylaşıyoruz.

Saç Düzleştirici Kullanmadan Saçları Düzleştirme Yöntemleri

Saç fırçası kullanarak saçları düzleştirme: Saçlarınızın düz olmasını istiyor fakat bunu yaparken saç düzleştirici kullanmak istemiyorsanız bu konuda uygulayabileceğiniz 3 yöntem vardır. Bunlardan birincisi doğal saç düzleştirme yöntemi olan saç fırçası kullanmaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra başınıza bir havlu sarın ve saçlarınızı çok hırpalamadan, ıslaklığını biraz alın. Sonrasında saçlarınızı 5’er dakika ara ile düz bir şekilde fırçalayın. Bu işlemi saçlarınız tamamen kuruyana kadar tekrar edin.

Saç kurutma makinesi kullanarak saçları düzleştirme: Saç düzleştirici kullanmadan, saçlarınızı en pratik şekilde düzleştirmenizin yolu saç kurutma makinesi kullanmaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile biraz kurulayın. Saç kurutma makinesini düşük devirde çalıştırarak, saçlarınızı öne doğru atın ve fırça ile tarayarak saçlarınızı kurutun. Tüm yapmanız gereken bu kadar. Uygulamanın sonunda düz ve göz alıcı saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kimyasal saç düzleştirici kullanarak saçları düzleştirme: Eczanelerde ve kozmetikçilerde satılan kimyasal saç düzleştiricilerle saçlarınızı çok kolay bir şekilde düzleştirebilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak saçlarınızın belirli bir süreliğine düz kalmasını sağlayabilirsiniz. Fakat kimyasal ürünlerin uzun süreli kullanımı saçlara arar vereceği için, bu yöntemi çok mecbur kalmadıkça kullanmamanızı öneriyoruz.

Saç Düzleştirici Kullanarak Saçları Düzleştirme

Günümüzde çoğu bayan evde saç düzleştirme yöntemi olarak, saç düzleştirici kullanmaktadır. Saçlarınızı bu aletle düzleştirip, sprey sıktıktan sonra gün sonuna kadar düpdüz saçlara sahip olabilirsiniz. Yalnız bu yöntemi her gün uygularsanız saçlarınızın doğal yapısı bozulur. Saçlar güçsüzleşir, kurur ve çok çabuk kırılır hale gelir. Bu nedenle arada bir saç düzleştirici kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu aletin ısısının saçlarınızda oluşturduğu tahribatı en aza indirmek için uygulama sonrasında saçlarınıza onarıcı bakım uygulamalısınız.

Saçları Düzleştirdikten Sonra Şeklini Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Saç düzleştirmek için harcadığınız zamanı ziyan etmemiş olmak için uygulama sonrasında saçlarınızın şeklini korumaya dikkat etmelisiniz. Bu konuda ilk yapmanız gereken, saçlarınızı düzleştirdikten sonra sprey ya da saç şekillendirici kullanmaktır. Bunun dışında saçlarınızı su, rüzgar ve buhardan uzak tutmalısınız. Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde saçlarınız gün boyu düz şeklini koruyacaktır.

Evde saç düzleştirme yöntemleri sayesinde, istediğiniz zaman pratik bir şekilde düz saçlara sahip olabilirsiniz. Fakat kimyasal ürünler, saç kurutma makinesi ve saç düzleştiriciyi çok sık kullanmamaya özen gösterin. Bunun yerine saçlarınızı doğal yöntemlerle düzleştirmeyi tercih etmelisiniz. En azından bu şekilde saçlarınız daha az zarar görmüş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir