Kağıttan Zarf Nasıl Yapılır?

Kağıttan Zarf Nasıl Yapılır

Kağıttan zarf nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Eskiden mektup göndermek için kullanılan kağıt zarflar günümüzde çoğunlukla davetiye göndermek için kullanılsa da bazı kendin yap çalışmalarında da bu zarflara ihtiyaç duyulmaktadır. Farklı renk ve boyuttaki kağıttan zarflar genç odası dekorasyonunda da kullanılmaktadır. Renkli zarflar bir kartonun üzerine yapıştırılarak çok güzel panolar yapılmaktadır. Davetiye göndermek ya da böyle bir dekor ürünü yapmak için kağıt zarfa ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kağıttan zarf yapmak isterseniz uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kağıttan Zarf Nasıl Yapılır?

Kağıttan zarf yapımı kolay olduğu için isteyen herkes evde bu çalışmayı yapmayı deneyebilir. Sizin tek yapmanız gereken zarfı hangi renk yapacağınıza karar vermek. Sonrası ise oldukça kolay. Eğer evde desenini beğendiğiniz kağıtlar varsa bunları da zarf yaparak değerlendirebilirsiniz. Yaptığınız bu zarfın içine sevdikleriniz için romantik notlar yazarak onlara hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Desenli el işi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında isterseniz düz renkli ya da desenli fon kartonu da kullanabilirsiniz. Zarf yapacağınız malzeme konusundaki tercih size bağlı.

Kağıttan Zarf Yapımı

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir zarf yapabilirsiniz.

  • Kağıttan zarf yapmak için ilk olarak kağıdın beyaz tarafına bir kalp çizmeniz gerekiyor. Büyük bir zarf yapmak isterseniz kalbi de büyük olarak çizmelisiniz.
  • Kalbi çizdikten sonra bunu makas ile kesin.
  • Daha sonra bunun iki kenarını ortada birleşecek şekilde katlayın.
  • Kenarları bu şekilde kapattıktan sonra bunu alt tarafından ortadan ikiye katlayın.
  • En son kenarlara da yapışkan sürerek kağıttan zarf yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde düz ya da desenli çok güzel zarflar yapabilirsiniz. Evde özel bir parti vereceğiniz zaman sevdiklerinize özel davetiyeler hazırlayarak kendi yaptığınız kağıt zarfların içine koyabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kağıttan zarf yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Kağıttan Zarf Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Zarf Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir