Esmer Şekerle Peeling Nasıl Yapılır
Güzellik,  Nasıl Yapılır

Esmer Şekerle Peeling Nasıl Yapılır?

Esmer şekerle peeling nasıl yapılır? sorusunun cevabı evde doğal bakım uygulayanlar için oldukça önemlidir. Peeling, cildin alt tabakasında biriken yağ ve kiri temizleyen, cildi ölü hücrelerden arındıran ve cildin yenilenmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Evde peeling yapmak için kullanılan farklı doğal bakım formülleri bulunmaktadır. Peeling yapımında en sık tercih edilen malzemelerden birisi esmer şeker olmaktadır. Zeytinyağı ve esmer şeker her evin mutfağında bulunduğu için ekstra masraf yapmaya da gerek kalmaz. Siz de cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız şekerle peeling yapımını deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızı devamında bulabilirsiniz.

Esmer Şekerle Peeling Nasıl Yapılır?

Esmer şekerle peeling yapmak kolaydır fakat bu konuda bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle peeling uygulaması cildi kurutabileceği için uygulama sonrasında cilt yapınıza uygun bir nemlendirici kullanmanızda fayda var. Şeker peelingi yaptıktan sonra alkol bazlı cilt ürünleri kullanmayın. Peeling yaparken malzemeyi yüzünüze ovalamadan, parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak uygulamalısınız. Aksi halde cildiniz tahriş olabilir. Zeytinyağını esmer şeker ile karıştırmadan önce ılıtırsanız cildinize daha iyi etki etmesini sağlayabilirsiniz. Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra esmer şekerli peeling tarifi ve malzeme listesine geçebiliriz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı esmer şeker
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Kuru bir cilt yapınız varsa balın nemlendirici etkisinden faydalanmak için bu malzemelere 1 çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz. Eğer cildinizdeki yağlanmadan şikayetçi iseniz dengeyi sağlamak için karışıma birkaç damla taze sıkılmış limon suyu ekleyin.

Esmer Şekerle Peeling Yapımı

Küçük bir kasenin içine esmer şekeri alın ve içine belirtilen miktarda zeytinyağı ilave edin. Malzemeyi karıştırdıktan sonra bunu parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak cildinize yedirin. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın.

Bu yazımızda verdiğimiz pratik bilgiler sayesinde siz de evde cildinizi derinlemesine temizleyerek daha canlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde şeker peelingi yapımı sayesinde cildiniz derinlemesine temizlenir ve rahat bir nefes alır. Düzenli olarak peeling uygulayarak başta sivilce ve siyah nokta olmak üzere birçok cilt problemini önleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: