Ponpon ile Taç Süslemesi Yapımı

Ponpon ile Taç Süslemesi Yapımı

Ponpon ile taç süslemesi yapımı küçük kız çocuğu olanların hoşuna gidecek bir kendin yap uygulaması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Kız çocuklarının saçlarını toka ve taç ile süslemek anneler için çok keyiflidir. Sevimli miniklerde bu tür süslerden hoşlanmaktadır. Biz de bugün sizlerle evde taç süslemesi yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz. Kızınız için sevimli bir ponponlu taç yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpon ile Taç Süslemesi Yapımı

Ponpon ile taç süs süslemek için her türlü yün ip kullanılabilir. Elinizde başka çalışmalardan kalan artık ip parçaları varsa bunları ponpon yapımında kullanabilirsiniz. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız daha önceden paylaştığımız ponpon nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için istediğiniz renk ve büyüklükte ponponlar kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan ponponla taç süslemesi yapmak isteyenler için örnek çalışmaları paylaşmak istiyoruz.

Ponpon ile Taç Nasıl Süslenir?

Elinizde birkaç farkı renkte ip varsa bunlarla rengarenk ponponlar yapabilirsiniz. Bu sayede elinizdeki artık ipleri değerlendirme imkanı da bulabilirsiniz. Yaptığınız ip ponponları taca yapıştırarak aşağıdaki gibi bir süsleme yapmanız mümkün.

Ponpon ile Taç Süsleme
Ponpon ile Taç Süsleme

Ponpon ile taç süslemek için düz metal, kumaş ya da plastik taçları kullanabilirsiniz. Yaptığınız ponponları tacın iki yanına yapıştırarak aşağıdaki gibi bir süsleme yapmanız mümkün.

Ponpon ile Taç Süsleme-1
Ponpon ile Taç Süsleme-1

Yün iplerden farklı renkte ponponlar yaparak bunlarla tacın üzerini kaplayabilirsiniz. Böyle bir taç özellikle soğuk kış aylarında kızınızın kulaklarını ısıtmaya yardımcı olacaktır.

Ponpon ile Taç Süsleme-2
Ponpon ile Taç Süsleme-2

Ponpon ile süsleyeceğiniz tacın üzerini önce kumaş ile kaplayıp daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. İsterseniz ponponların arasına kumaş ya da kurdeleler ile süslemeler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Ponpon ile Taç Süsleme-3
Ponpon ile Taç Süsleme-3

Bu yazımızda sizlerle ponpon ile taç nasıl süslenir? sorusunun cevabı olabilecek bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de kızınızın tacını süslemek isterseniz bu çalışmalardan ilham alabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamada tül ya da kumaştan yapacağınız ponponları da kullanabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir