Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma Maskesi Nasıl Yapılır

Elma maskesi nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını ve evde uygulayabileceğiniz doğal bakım formüllerini bulabilirsiniz. Evde yapılan doğal bakım sayesinde birçok bayan masrafsız bir şekilde cilt bakımı yapmaktadır. Ev yapımı maskeler herhangi bir katkı maddesi içermediğinden cilde zararları yoktur. Bu maskeler içindeki malzemelere göre cilt üzerinde farklı etkiler oluşturur. Doğal bakım formülleri uygulayan bayanların güzellik reçetesinde yer alan maske çeşitlerinden birisi de elma maskesidir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz elma maskesi sayesinde cildinizin doğal güzelliğine katkıda bulunabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma asit içeren bir meyve olduğu için cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur. Yeşil elmanın yanı sıra bal ve yoğurt da ilave edeceğiniz maske sayesinde başta siyah nokta ve sivilce olmak üzere birçok cilt sorununu çözebilirsiniz. Yeşil elma maskesi cilt kırışıklığını önlemeye yardımcı olur, cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Haftada 1 kere evde uygulayacağınız elma maskesi ile daha güzel ve bakımlı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Denemek isteyenler için aşağıda elma maskesi tarifi paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yeşil elma
  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Elma Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

İlk olarak yeşil elmayı güzelce yıkayın ve kabuklarını soyun. Bir bıçak yardımı ile elmanın çekirdeklerini çıkardıktan sonra küp küp doğrayın. Doğradığınız elmaları blendarda püre haline getirin. Elma püresini cam bir kasenin içine alın. Bunun içine belirtilen miktarda bal ve yoğurt ilave ederek malzemeleri sürülebilecek kıvama gelene kadar güzelce karıştırın.

Elma maskesini yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Etki etmesi için 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayabilirsiniz. İlk uygulamadan itibaren maskenin cildinizde meydana getirdiği olumlu etkiyi fark edebilirsiniz.

Elma maskesi asit içerdiğinden hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Maskenin yapımında kullanılan malzemelerden herhangi birisine alerjiniz varsa maskeyi uygulamamalısınız. Yeşil elma maskesini ilk kez deneyecekseniz ilk olarak bileğinizin iç kısmında küçük bir yere sürerek alerjik bir reaksiyon olup olmayacağını test edebilirsiniz. Test sonucunda cildinizde kızarıklık ya da başka bir alerjik reaksiyon oluşmadıysa bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Meyve ile yapılan cilt bakım maskeleri ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, ananas maskesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir