Püsküllü Halka Küpe Yapımı

Püsküllü Halka Küpe Yapımı

Püsküllü halka küpe yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Son dönemlerde birçok bayan evde kendi takılarını yapmaktadır. Bakır tel, boncuk, parlak taşlar, deniz kabuğu, ip ve daha bunlara benzer birçok malzeme kullanılarak evde çok güzel takılar yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz kendin yap çalışmasında ip kullanılmaktadır. Bu kolay uygulama sayesinde evdeki artık ipleri değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Kendinize ya da kızınıza güzel bir püsküllü halka küpe yapmak isterseniz uygulamanın yapımı hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Püsküllü Halka Küpe Yapımı

Evde kolay küpe yapımı hakkında birçok farklı çalışma bulunmaktadır. Çoğu bayan halka küpe kullanmayı sevdiği için biz sizlerle püsküllü halka küpe yapımını paylaşmak istedik. Evde kullanmadığınız düz halka küpeler varsa bunları uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. İsterseniz kendiniz de bakır telden halka yapıp buna küpe kopçası takabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz büyüklükte küpe halkası bulabilirsiniz. Sizin bu konuda ilk yapmanız gereken halka küpenin boyutuna karar vermek. Ondan sonrası ise oldukça kolay.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane küpe halkası
  • İstediğiniz renkte ip ( püskül yapmak için )
  • İnce parlak ip ( püskülü bağlarken kullanmak için )
  • Makas

Püsküllü Halka Küpe Nasıl Yapılır?

Püsküllü halka küpe yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak orta parmak, işaret parmağı ve yüzük parmağınızı birleştirerek ipi parmaklarınıza sarın.
  • İstediğiniz kalınlığa geldikten sonra ipi ucunu kesin ve parmaklarınızdan dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Daha sonra bunu küpe halkasına geçirin ve üst tarafına ince ipi bağlayın. İpin alt tarafını makas ile kestikten sonra ilk püskülün yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Elde püskül yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, elle püskül yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Bu şekilde küpe halkasına istediğiniz sayıda püskül yaparak küpeyi kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel püsküllü halka küpe yapabilirsiniz. İsterseniz püsküllerin arasına boncuklar takarak daha farklı bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Küpe yapımında kullanacağınız püsküllerin hepsini aynı renkte ya da her birini değişik renklerde yapabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarımı çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, püsküllü halka küpe yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Püsküllü Halka Küpe Yapımı Resimli Anlatım
Püsküllü Halka Küpe Yapımı Resimli Anlatım
Püsküllü Halka Küpe
Püsküllü Halka Küpe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir