Düğmeden Dekoratif Süs Yapımı

Düğmeden Dekoratif Süs Yapımı

Düğmeden dekoratif süs yapımı evde kolay bir kendin yap çalışması denemek isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir uygulamadır. Güzel görünümleri nedeni ile düğmeler evde dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Farklı renk ve boyuttaki düğmeler tel ile birbirine tutturularak, bir kartona yapıştırılarak, bir kurdele ya da kumaşa dikilerek çok güzel süsler yapılmaktadır. Evde kapı süsü ya da duvar süsü yapmak isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Düğmeden dekoratif süs yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Düğmeden Dekoratif Süs Yapımı

Evde kolay bir şekilde dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi de düğmedir. İstediğiniz renk ve boyutlarda düğmeler kullanarak çok güzel dekoratif süsler yapmanız mümkün. Bir ip ya da ince bir kurdeleyi yuvarlak yapıp buna düğmeleri yapıştırarak ya da dikerek aşağıdaki gibi güzel bir süs yapabilirsiniz. Bu yuvarlak süsü kapı ya da duvara asabileceğiniz gibi yıl başı ağacı süslemesi için de kullanabilirsiniz.

Düğmeden Dekoratif Süs
Düğmeden Dekoratif Süs

Yapacağınız dekoratif süsün sağlam olması için tel kullanabilirsiniz. İnce bir tele geçireceğiniz farklı renkteki düğmelerle çok şık dekoratif ürünler yapabilirsiniz.

Düğmeden Dekoratif Süs-1
Düğmeden Dekoratif Süs-1

Düğmeden dekoratif süs yaparken sadece halka değil farklı şekiller de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize ve el becerinize bağlı. İsterseniz düğme ve tel kullanarak aşağıdaki gibi kalpli bir dekoratif süs de tasarlayabilirsiniz.

Düğmeden Dekoratif Süs-2
Düğmeden Dekoratif Süs-2

Evde kıyıda köşede farklı renk ve boyutta düğmeler varsa bunları dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. İnce bir teli düğmelerin deliklerinden geçirip bu teli bükerek kendi zevkiniz uygun farklı tasarımlar yapmanız mümkün.

Düğmeden Dekoratif Süs-3
Düğmeden Dekoratif Süs-3

Evde düğme ile dekoratif süs yapmak isterseniz bu yazımızda paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Eğer düğmeleri tele geçirmek zor geliyorsa bu konuda daha kolay bir çalışma da yapabilirsiniz. Bunun için bir karton, kalem, makas, yeterli sayıda düğme ve yapıştırıcıya ihtiyaç vardır. Kartona kalem yardımı ile bir halka ya da kalp çizin. Bunu içini makas yardımı ile oyduktan sonra kartonun üzerine düğmeleri yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir