Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

Cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi evde doğal ürünlerle cilt bakımı yapanlar için oldukça idealdir. Her bayan bakımlı ve güzel görünmek ister. Cildin genç görünmesi kadar sağlıklı olması da önemlidir. Yumurta maskesi sayesinde cildiniz daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşabilir. Yumurta sayesinde cildiniz daha gergin görünürken derinlemesine temizlenir. Temiz bir cilt daha rahat nefes alır, sivilce ve siyah nokta gibi sorunlar da görülmez. Yumurta maskesinin cilde faydaları arasında genişleyen gözenekleri küçültmesini de sayabiliriz. Cilt için bunca faydası olan bu maskeyi siz de evde denemek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve yumurta maskesinin uygulanışını yazımızın  devamında bulabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

Yumurta maskesinin cilde faydaları nedeni ile evde doğal bakım yapanların öncelikli tercihleri arasında bu formül de bulunmaktadır. Tek bir maske ile hem cildinizi derinlemesine temizleyebilir hem de daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Maske iki aşamalı olarak uygulandığı için yapımı biraz uzun sürse de çektiğiniz zahmete değecektir. Ev yapımı yumurta maskesi tarifi ve malzeme listesi aşağıdadır.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yumurta
  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • Fırça
  • Kağıt Havlu

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada yumurta akı ve kağıt havlu ile bir maske yapılmaktadır. Bu maske ciltteki siyah noktaların temizlenmesi ve gözeneklerin açılması içindir. Sonraki aşamada ise yumurta sarısı ve hindistan cevizi yağı ile yapılan maske uygulanmaktadır. Şimdi bu aşamaların nasıl yapıldığına bir göz atalım.

İlk olarak yumurtanın akını ve sarısını birbirinden ayırın. Bunları ayrı kaselere alın. Kasenin içindeki yumurta akını bir çatal ile güzelce çırpın ve fırça yardımı ile yüzünüze sürün. Kağıt havludan şeritler halinde parçalar koparın ve bunları yumurta akı sürdüğünüz yerlere koyarak yapıştırın. Bunların üzerine 1 kat daha yumurta akı sürün ve maskenin kuruması için 15 dakika bekledikten sonra bunu alttan yukarı doğru çekerek çıkarın. Bunu dikkatli bir şekilde yaptığınızda cildinizdeki siyah noktalar da çıkacaktır.

Cildinizi temizledikten sonra sıra 2. aşamaya geldi. Yumurta sarısı ve hindistan cevizi yağını güzelce karıştırın ve hazırladığınız yumurta maskesini bir fırça yardımı ile yüzünüze sürün. Maskenin etki etmesi için 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Evde yumurta maskesi yapmak tariften de anlaşılacağı gibi oldukça kolaydır. Bu maskeyi haftada 1 kere düzenli bir şekilde uygulayarak cildinizin daha sıkı ve gergin görünmesini sağlayabilirsiniz. Yumurtaya alerjiniz varsa bu maskeyi uygulamanızı önermiyoruz. Ev yapımı maskeler ilginizi çekiyorsa daha öncede paylaştığımız, elma maskesi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir