Saçlar için Yumurta Maskesi

Saçlar için Yumurta Maskesi

Saçlar için yumurta maskesi oldukça faydalıdır. Yumurta sağlığa olduğu kadar cilt ve saç içinde faydalıdır. Evde doğal bakım yapanların en çok kullandığı doğal formüller arasında yumurta maskesi bulunmaktadır. Saçlarımızda tıpkı cildimiz gibi ilgi ve bakım ister. Saç yapınıza uygun bir yumurta maskesi sayesinde evde saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz. Yazın sıcak, kışın da soğuk hava nedeni ile saçlar oldukça yıpranır. Saçlara uygulanan boya ya da saç yaparken uygulanan ısı nedeni ile de saçlar cansız ve mat bir hal alabilir. Saçlarınızda kırıklar varsa ve daha yavaş uzuyorlarsa evde saç bakımı uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda paylaşacağımız yumurtalı saç maskesi tariflerinden size uygun olanını yaparak siz de sağlıklı ve parlak görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçlar için Yumurta Maskesi

Yıpranmış ve mat görünen saçlarınız varsa evde yumurta ile yapacağınız saç bakım maskeleri bu konuda çok işinize yarayacaktır. Saçlar için yumurta maskesi yapmak için gerekli olan malzemeler her evin mutfağında bulunduğu için ekstra masraf yapmaya da gerek yoktur. Ev yapımı saç bakım maskeleri kimyasal maddeler içermediği için günümüzde birçok bayan bu doğal formülleri tercih etmektedir. Yumurtaya ya da maskelerin yapımında kullanılan diğer malzemelerden herhangi birine alerjiniz varsa bu maskeleri uygulamamanız gerekiyor. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan saçlar için yumurta maskesi tariflerine geçelim.

Yıpranmış Saçlar için Yumurta Maskesi

Yıpranmış saçlar hm çirkin görünür hem kolay kolay uzamaz. Siz de mat ve cansız görünen saçlardan şikayetçi iseniz aşağıdaki doğal formülü uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yumurta sarısı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 tatlı kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulaması

Yumurta sarısını cam bir kasenin içine alın. Bunun üzerine diğer malzemeleri de ilave ettikten sonra bunları güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saçlarınıza dipten uca doğru güzelce sürün. Başınıza bir bone geçirin ya da havlu sarın ve yumurta maskesinin etki etmesi için 1 saat kadar bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı soğuk su ve şampuan ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi için Yumurta Maskesi

Saç dökülmesi günümüzde çoğu kişinin yaşadığı bir sorundur. Mevsim geçişleri, saç bakımında yapılan hatalar, stres ve daha birçok nedene bağlı olarak saçlar dökülebilir. Saç dökülmesini durdurmak istiyorsanız aşağıdaki yumurta maskesini deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane yumurta sarısı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 kahve fincanı su

Yapılışı ve Uygulaması

Yumurta sarılarını cam bir kasenin içine alın. Bunun üzerine su ve zeytinyağını ilave ettikten sonra hepsini güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza kökten uca sürdükten sonra başınıza bir bone geçirerek 1 saat bekleyin. Uygulama sonrasında saçlarınızı soğuk su ve şampuan ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Yağlı Saçlar için Yumurta Maskesi

Yağlı saçlar sönük görünümü nedeni ile oldukça rahatsızlık vericidir. Bu tip saçlar başta kepek olmak üzere birçok saç problemi ile de karşı karşıyadır. Yağlı bir saç yapınız varsa yağlı saçlar için olan aşağıdaki yumurta maskesini uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı ve Uygulaması

Listedeki malzemelerin hepsini bir kasenin içinde güzelce karıştırdıktan sonra bunu saçlarınıza kökten uca doğru uygulayın. Başınıza bir bone geçirin ve yumurta maskesinin etki etmesi için 1 saat kadar bu şekilde bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı soğuk su ve şampuan ile yıkayarak maskeden arındırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle saç için yumurta maskesi tarifleri paylaştık. Yumurta maskesi her saç tipi için uygundur. Saçlarınızın yapısına ve ihtiyacına göre yumurtanın yanı sıra başka malzemeler kullanarak da saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Bu saç bakım maskelerinden istediğinizi 15 günde bir uygulayabilirsiniz. Yumurta ile cilt bakımı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir