Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapımı çok güzel bir geri dönüşüm uygulaması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Kullandığımız tuvalet kağıtları bittikten sonra bunlardan geriye kalan karton rulolar birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bu rulolar okul öncesi çocukların yaptığı çalışmalarda da sıkça kullanılmaktadır. Tuvalet kağıdı ruloları dekoratif süs yapımı için de ideal bir malzemedir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama sayesinde siz de biten tuvalet kağıdı rulolarından halka süs yaparak bunları değerlendirebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs Yapımı

Evde kolay dekoratif süs yapımı denince ilk akla gelen malzemelerden birisi de tuvalet kağıdı rulosudur. Bu karton ruloların üzerine bastırılarak farklı şekiller verilebilir ve bunlardan çok güzel çiçek ya da başka dekoratif süsler yapılabilir. Bu tür çalışmaları yapmakta zorlanıyorsanız daha kolay bir uygulama yapmayı deneyebilirsiniz. Halka süs yapımı çok kolay olduğu için evde hiç zorlanmadan yapmanız mümkün. Bu uygulama sayesinde evdeki artık kumaş ya da kağıtları da değerlendirme imkanınız olur. Dekoratif halka süs yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Kumaş ya da el işi kağıdı
  • Yapıştırıcı
  • İnce bir kurdele ya da ip

Uygulamanın yapımında her türlü artık kumaş ve kağıdı kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Halka Süs Nasıl Yapılır?

Güzel bir dekoratif süs yapmak için elinizde yeterli sayıda tuvalet kağıdı rulosu bulunması gerekiyor. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile tuvalet kağıdı rulosunu istediğiniz kalınlıkta kesmekle işe başlayın. Tüm parçaların aynı kalınlıkta olması için bunları ölçerek kesebilirsiniz.
  • Sonraki aşamada kestiğiniz rulo parçalarını kaplamanız gerekmekte. Bunun için kağıt ya da kumaştan makas yardımı ile rulolara uygun parçalar kesin.
  • Bunlara yapıştırıcı sürün ve rulolara sararak kaplamayı yapın.
  • Tüm halkaları bu şekilde kapladıktan sonra bunları bir ip ya da ince bir kurdeleye aralarında biraz boşluk bırakarak takın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay uygulama sayesinde çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Elinizde çok sayıda tuvalet kağıdı rulosu varsa evin içinde kullanmak için kapı perdesi de yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz halkaların arasına boncuk da takabilirsiniz. Siz de evde tuvalet kağıdı rulosundan süs yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Böyle kolay kendin yap çalışmaları dikkatinizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, düğmeden dekoratif süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir