Evde Bitkisel Saç Kremi Yapımı

Evde Bitkisel Saç Kremi Yapımı

Evde bitkisel saç kremi yapımı sayesinde artık dışarıdan saç kremi almadan evde kendi saç kreminizi hazırlayabilirsiniz. Saçların daha kolay şekil alması, daha sağlıklı ve güzel olması için şampuanın yanı sıra saç kremi de kullanılmaktadır. Dışarıda satılan saç kremleri kimyasal içeriğe sahip olduğu için pek sağlıklı değildir. Ayrıca bu ürünler fiyat yönünden de pahalıdır. Evde yapacağınız saç kremi ise hem doğal içeriği nedeni ile sağlıklı hem de çok daha ucuz olacaktır. Bu yazımıza paylaşacağımız ev yapımı saç kremi tariflerinden istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Evde Bitkisel Saç Kremi Yapımı

Evde bitkisel saç kremi yapımı için gerekli olan malzemeler her evin mutfağında bulunmaktadır. Bu nedenle ekstra masraf yapmaya gerek kalmayacaktır. Saç kremi yapmak için uygun malzemeleri bir araya getirerek bunları karıştırmanız ve sonrasında saçlara uygulamanız gerekiyor. Bitkisel saç kremini saç diplerine yedirerek sürmeli ve bunun etki etmesi için bir süre saçlarınızda bekletmelisiniz. Sürenin bitiminde saçlarınızı ılık su ile güzelce yıkayarak durulamalı ve doğal yollarla kurumaya bırakmalısınız. Evde saç kremi nasıl yapılır? derseniz aşağıdaki tariflere göz atabilirsiniz.

Ballı Saç Kremi Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yumurta
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içine yumurtayı kırın. Bunun içine zeytinyağı ve balı da ilave ederek tüm malzemeyi güzelce karıştırın. Hazırladığınız ballı saç kremini saç diplerine masa yaparak sürün. Etki etmesi için 25 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayarak durulayabilirsiniz.

Buğday Özlü Saç Kremi Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • Yarım çay bardağı buğday tohumu yağı
  • Yarım çay bardağı zeytinyağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Listede verilen malzemeleri bir kasenin içinde güzelce karıştırın. Daha sonra bu karışım ile saç diplerinize masaj yapın. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayarak durulayın.

Muzlu Saç Kremi Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • Yarım muz
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı ve Uygulanışı

Muzu çatal yardımı ile ezerek püre haline getirin ve bir kasenin içinde bunu diğer malzemelerle karıştırın. Saç kremini bu şekilde hazırladıktan sonra bunu saç diplerine masaj yaparak sürün ve etki etmesi için 15 dakika bekleyin. Sürenin bitiminde saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bu yazımızda paylaştığımız bitkisel saç kremi tarifleri doğal ürünlerle yapıldığı için saçlara hiçbir zararı yoktur. Paylaştığımız doğal formüllerdeki malzemelerden herhangi birine alerjiniz varsa bunu uygulamamanız gerekmektedir. Evde saç bakımı yapıyorsanız daha önceden paylaştığımız, saçlar için yumurta maskesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir