Plastik Kaşıklardan Mumluk Yapımı

Plastik Kaşıklardan Mumluk Yapımı

Plastik kaşıklardan mumluk yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde cam ve plastik objeler kullanılarak çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz kendin yap çalışmasında da cam bardak ve plastik kaşıklar kullanılıyor. Mumları içine koymak için kullandığımız mumluklar aynı zamanda birer dekor ürünü işlevi de görmektedir. Yemek masasını daha şık bir görünüme kavuşturmak için de mumluk kullanılmaktadır. İsterseniz dışarıdan mumluk yapmak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Mumluk Yapımı

Evde dekoratif mumluk yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. İstediğiniz renk ve boyutta yapacağınız mumluğu evinizin salon ya da oturma odasında kullanabilir ya da bu mumluk ile yemek masasını süsleyebilirsiniz. Evde kullanmadığınız bardaklar varsa bunları da dekoratif mumluk yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam bir bardak
  • Plastik kaşık
  • Plastik kaşıkların saplarını kesmek için bıçak
  • Yapıştırıcı
  • Mum

Uygulamanın yapımında her türlü cam bardak kullanılabilir. Bu bardağın üzerine plastik kaşıklar yapıştırılacağı için düz olması gerekmektedir. Renkli bir dekoratif mumluk yapmak isterseniz plastik kaşıkları istediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya ile boyayabilirsiniz. Kullanacağınız plastik kaşık sayısı bardağın büyüklüğüne göre değişeceği için bu konuda bir rakam vermedik.

Plastik Kaşıklardan Nasıl Mumluk Yapılır?

Cam bardak ve plastik kaşıkları kullanarak güzel bir mumluk yapmak isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak plastik kaşıkların saplarını kesmekle işe başlayın. Kaşıkların sapını bıçak ya da ona benzer bir cisim ile dibinden dikkatli bir şekilde kesin. Kestiğiniz plastik sapları da başka bir kendin yap çalışmasında kullanabilirsiniz.
  • Tüm kaşıkların sapını kestikten sonra bunların ön taraflarına yapıştırıcı sürerek bardağa tutturun.
  • Uygulamaya bardağın ağız kısmından başlayın ve kaşıkları yapıştırarak aşağı doğru inin.
  • Cam bardağın her yerini bu şekilde kapladıktan sonra plastik kaşıklardan mumluk yapımı tamamdır.
  • İçine mumu koyarak bunu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Eğer renkli bir mumluk yapmak isterseniz plastik kaşıkların saplarını kestikten sonra bunları istediğiniz renkte boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra cam bardağın üzerine bunları yapıştırarak uygulamayı yapabilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, plastik kaşıklardan mumluk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Mumluk Yapımı-1
Plastik Kaşıklardan Mumluk Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir