Börek Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Börek Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır

Börek derin dondurucuda nasıl saklanır? sorusunun cevabını öğrenerek artık siz de istediğiniz her an sıcacık ev böreği yiyebilirsiniz. Börek sabah kahvaltılarının sevilen hamur işlerinden birisidir. Kahvaltıda sıcacık bir böreğe kimse kolay kolay hayır diyemez. Sabah erkenden kalkıp börek yapmak zor olacağı için kahvaltıda börek yemek isteyenlere pratik bir önerimiz var. Böreği önceden yapıp derin dondurucuya koyarak sabah kahvaltısında ya da canınız ne zaman isterse sevdiklerinizle birlikte taze ve sıcak börek tüketebilirsiniz. Bu yazımızda börek derin dondurucuda nasıl saklanır sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Börek Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Günümüzde hazır yufka ya da elde açılan yufka ile yapılan birçok farklı börek çeşidi bulunmaktadır. Evde yapacağınız peynirli, ıspanaklı, patatesli ya da kıymalı böreği isterseniz daha sonra da tüketebilirsiniz. Böreğin ilk yaptığınız andaki taze olması ve uzun süre bozulmadan kalması için bunu derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Böreği derin dondurucuda saklamak isterseniz ilk olarak damak tadınıza uygun bir börek yapın. Bunu fırında her zamanki gibi pişirin. Bir süre böreğin soğuması için bekledikten sonra bunu istediğiniz şekilde keserek dilimleyin. Kestiğiniz börek dilimlerini buzdolabı poşeti ile paketledikten sonra bunu derin dondurucuya kaldırabilirsiniz. Eğer börek tek seferde tüketebileceğinizden fazla miktarda ise bunu birkaç poşete bölebilirsiniz. Bu şekilde istediğinizde ihtiyacınız kadar börek tüketebilirsiniz. Derin dondurucuda börek saklamak bu şekilde olmaktadır. Böreği tüketeceğiniz zaman bunu derin dondurucudan çıkarıp ısıttığınızda sanki yeni pişmiş gibi taze olacaktır.

Sigara Böreği Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Sevilen börek çeşitlerinden birisi olan sigara böreğinin yapımı gibi derin dondurucuda saklanması da biraz farklıdır. Börekleri derin dondurucuya koymadan önce pişirmek gerekmektedir fakat sigara böreği çiğ olarak saklanmaktadır. Derin dondurucuda sigara böreği saklamak isterseniz bunun için yufkaların içine malzemeyi koyup bunları sardıktan sonra pişirmeden buzdolabı poşeti ya da saklama kabına koymalısınız. Derin dondurucuda muhafaza ettiğiniz sigara böreğini pişirmek istediğinizde bunun çözülmesini beklemeden doğrudan kızgın yağın içine atarak kızartabilirsiniz. Bu yazımızda verdiğimiz pratik bilgileri uygulayarak artık siz de böreği derin dondurucuda saklayarak, canınız istediğinde taze ve sıcak olarak tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir