Pişmiş Yemekler Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır
Mutfak,  Pratik Bilgiler

Pişmiş Yemekler Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Pişmiş yemekler derin dondurucuda nasıl saklanır? sorusunun cevabını öğrendikten çorba, sulu yemek ve pilav gibi her türlü yemeği derin dondurucuda bozulmadan saklayabilirsiniz. Bazen gereğinden fazla yemek yaparız ve bunu ertesi gün tüketmezsek bozulduğu için çöpe atmak zorunda kalırız. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yemekleri derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Pişmiş yemekleri derin dondurucuda saklamak için uygulamanız gereken pratik bilgileri bu yazımızda paylaşıyoruz.

Pişmiş Yemekler Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Yemeklerin sağlıklı ve taze olarak tüketilmesi için bunların pişirildikleri gün bitmeleri gerekmektedir. Bazı durumlarda yemek artabilir ve siz de bunu bozulmadan saklamak isteyebilirsiniz. Eğer yemeği ertesi gün tüketmeyecekseniz bunu uygun bir kaba koyduktan sonra derin dondurucuda uzun süre bozulmadan saklayabilirsiniz. Bu konudaki en önemli nokta yemeğin hava almayacağı şekilde bir kap ya da poşete koyulmasıdır. Bu konudaki en pratik çözüm kilitli buzdolabı poşeti kullanmaktır. Yemek az miktarda ise bunu buzdolabı poşetine koyup, içindeki havayı elinizle hafifçe bastırarak çıkardıktan sonra poşetin ağzını kapatabilirsiniz. Yemeği poşetledikten sonra üzerine tarihi not almanızda fayda var.

Çorba Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Sık çorba tüketenler, çorba derin dondurucuda nasıl saklanır? bunu merak edebilirler. Çorbayı derin dondurucuda saklamak için pişirdikten sonra oda sıcaklığında soğuması için bekletmelisiniz. Soğuyan çorbayı ağzı kilitli bir buzdolabı poşetine koyun ve ağzını kapattıktan sonra üzerine tarihi yazarak derin dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Sulu Yemekler Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Sulu yemekleri derin dondurucuda saklamak için en ideal yöntem ağzı kilitli buzdolabı poşeti kullanmaktır. Bu şekilde derin hem dondurucuda fazla yer kaplamaz hem de bu poşetler gıdaları saklamak için oldukça güvenlidir. Derin dondurucuya koyacağınız yemeğin oda sıcaklığında soğumasını bekledikten sonra bunu buzdolabı poşetine koyun. Daha sonra poşetin ağzını güzelce kapatın ve poşetin üzerine tarihi not alarak yemeği derin dondurucuya kaldırın.

Pilav Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Pilav her evin mutfağında en sık yapılan yemek çeşitlerinden birisidir. Pirinç ya da bulgur pilavı yaptığınızda eğer hepsi bitmediyse bunu bozulmadan saklamak için derin dondurucuya koyabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ağzı kapalı saklama kabına ya da kilitli buzdolabı poşetine pilavı koymak ve derin dondurucuya kaldırmak. Derin dondurucudan çıkardığınız pilavı ısıtırken bunun içine çok az miktarda su katabilirsiniz. Bu şekilde beklerken kuruyan pilavı altı yanmadan ısıtmanız mümkün olacaktır. Pilav derin dondurucuda nasıl saklanır? sorusuna verdiğimiz cevap hem pirinç hem de bulgur pilavı için geçerlidir. Yaptığınız böreği derin dondurucuda uzun süre taze bir şekilde muhafaza etmek isterseniz daha önceden paylaştığımız, börek derin dondurucuda nasıl saklanır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: