Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden emojili bardak altlığı yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir tasarım çalışmasıdır. Günümüzde evde keçe tasarım yapan kişi sayısı oldukça fazladır. Eğer siz de hobi olarak keçe tasarım yapmak isterseniz bu yazımızda anlatacağımız çalışmayı deneyebilirsiniz. Bardak altlığı yapımı kolay olduğundan keçe tasarıma yeni başlayanlar için idealdir. Emojiler sevimli görünümleri nedeni ile son dönemlerde birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bu sevimli figürleri bardak altlığı tasarlamak içinde rahatlıkla kullanmanız mümkün.

Makale İçeriğinde Neler Var

Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı

Kolay bardak altlığı yapımı denince ilk akla gelen tasarımlar yuvarlak şekilli olsa da kare ya da dikdörtgen bardak altlığı da yapılabilir. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Elinizde başka çalışmalardan artan keçe parçalar varsa bunları da emojili bardak altlığı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Bardak altlığı yapmak için istediğiniz renkte keçe
  • Emojilere göz yapmak için siyah keçe
  • İğne ve iplik
  • Makas
  • Yapacağınız bardak altlığının boyutuna uygun yuvarlak kalıp
  • İz sabunu

Keçeden Emojili Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Elinizde yuvarlak bir kalıp yoksa bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bir kartonun üzerine kalem ile istediğiniz büyüklükte bir yuvarlak çizin. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde keserek kalıbı yapabilirsiniz. Kalıp yapımını bu şekilde tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Yuvarlak kalıbı keçenin üzerine yerleştirin ve etrafından iz sabunu ile çizin.
  • Daha sonra bu çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Sonraki aşamada emojiye siyah keçe ile gözler yapın. Bunları yerlerine dikin. Siyah ip ile dikerek ağız yapın.
  • İğne ve iplik ile bardak altlığının kenarına dikiş geçerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay uygulama sayesinde aynı ya da farklı renklerde çok güzel emojili bardak altlıkları yapabilirsiniz. Bardak altlığının daha dolgun görünmesini isterseniz iki tane yuvarlak parça yapıp bunları birbirine dikerek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde keçe bardak altlığı yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı-1
Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir